Жінок чекає поетапне підвищення пільгового пенсійного віку

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким унесено зміни до порядку призначення пенсій за віком на пільгових умовах і за вислугу років, а також виплати пенсій пенсіонерам, які працюють.

Законом, зокрема, встановлено:

  • поступове підвищення пенсійного віку на 5 років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах і пенсії за вислугу років;
  • збільшення страхового стажу, необхідного для призначення таких пенсій і для чоловіків, і для жінок на 5 років. Крім того, для окремих категорій на 5 років збільшуються вимоги щодо необхідного стажу вислуги років;
  • проведення перерахунку пенсій у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи пенсіонера. Пенсіонерам, які працюють, необхідно буде провести перерахунок пенсій із 1 грудня 2015 року;
  • обмеження виплати пенсії пенсіонерам, які працюють. У період роботи пенсіонера виплачуватиметься пенсія у розмірі 85%, але не менше за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Норма діятиме з 1 квітня 2015 року до 1 січня 2016 року.

Законом не обмежено пенсії для працюючих чорнобильців, працівників металургійної та хімічної промисловості, державних органів, органів місцевого самоврядування тощо, які є:

  • інвалідами I та II групи;
  • інвалідами війни III групи;
  • учасниками бойових бій, у тому числі учасниками АТО;
  • членами сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій.

Обмеження пенсій торкнулося працюючих суддів, як і державних службовців. Зокрема, встановлено, що максимальний розмір пенсії для судді становить 10 мінімальних пенсій за віком.

У період роботи на інших посадах пенсії, призначені відповідно до цих законів (крім військовослужбовців), виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам поширюватиметься на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.

При цьому обмеження щодо виплати пенсій не застосовується на особливий період до осіб, які займають посади державних службовців у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах та безпосередньо виконують функції із забезпечення обороноздатності держави та пенсії яким призначено відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Законодавчий акт набуде чинності 1 квітня 2015 року.

Джерело : МЦФЕР: Головбух

Сайт:http://golovbukh.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 06.03.2015, у категорії Новини законодавства, Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


3 × = дванадцять

--


Календар публікацій

Березень 2015
П В С Ч П С Н
« Лют   Кві »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031