Податки при продажу квартири: хто скільки заплатить

Які податки необхідно платити учасникам угоди при купівлі-продажу житлової нерухомості?

Покупець сплачує тільки 1% від вартості квартири або будинку в Пенсійний фонд. Збір платять як резиденти, так і нерезиденти України.

В українському законодавстві передбачено виключення – не підлягає оподаткуванню дарування та отримання нерухомості за договором довічного утримання.

Податки, які сплачує продавець

Згідно ст. 172, п.1 Податкового кодексу України, продавець оплачує 1% державного мита, якщо нерухомість перебувала у власності більше 3 років. Якщо квартира перебувала у власності менше 3-х років або відбувався продаж нерухомості частіше одного разу за звітний податковий рік, власник при продажу повинен сплатити 1% державного мита, 5% податку і 1,5% – військового збору. Податком не обкладаються об’єкти нерухомості, які були отримані в спадщину за законом чи за заповітом.

Якщо продавець – нерезидент продає нерухомість, яка була у власності менше 3-х років, або відбувається продаж нерухомості частіше одного разу за звітний податковий рік, то необхідно сплатити 1% державного мита, 15% податку на доходи фізичних осіб (якщо сума доходу перевищує 10- і кратний розмір мінімальної заробітної плати, застосовується ставка 20% податку) та 1,5% військового збору.

Від яких податків звільняються пільговики

Згідно статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від сплати держмита звільняються такі категорії громадян:
- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів, які загинули або зникли безвісті і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
- інваліди 1 і 2 групи; громадяни, віднесені до І та ІІ категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- громадяни, які мають статус постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС третьої категорії, які  станом на 1 січня 1993 роки жили або працювали в зоні обов’язкового відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення – не менше трьох років;
- громадяни, які мають статус постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС четвертої категорії, постійно проживають або працюють в зоні підвищеного радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 роки вони прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років.

Скористатися пільгою можна при оформленні операції у державного нотаріуса. Якщо один з учасників угоди звільняється від сплати держмита, то її платить другий учасник. У разі оформлення угоди двома пільговиками від сплати мита звільняються обидві сторони.

Джерело: Domik.net

Стаття опублікована у понеділок, 23.11.2015, у категорії Податки, Рекомендовані, Судова практика. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 × два =

--


Календар публікацій

Листопад 2015
П В С Ч П С Н
« Жов   Гру »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  



Яндекс.Метрика