Дитина захворіла у період відпустки батьків. Чи оплачується лікарняний по догляду?

Картинки по запросу картинка на тему лікарняний

Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, в т.ч. по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, визначені у ст. 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

У разі захворювання дитини допомога по догляду за нею не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, у зв’язку з навчанням або творчій відпустці.

Зауважимо, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому законодавством порядку листок непрацездатності.

З урахуванням норм  п. 3.15. р. 3  Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 N 455, листок непрацездатності у таких випадках не видається.

В той же час, якщо захворювання дитини продовжується після закінчення відпустки, то даний період підлягає оплаті.

Джерело: Чернігівська міська виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Стаття опублікована у вівторок, 25.10.2016, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять − 2 =

--


Календар публікацій

Жовтень 2016
П В С Ч П С Н
« Вер   Лис »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31