Чи нараховується лікарняний особі, яка працює за договором ЦПХ?

Картинки по запросу малюнок лікарняні

Трапляються випадки коли роботодавець помилково нараховує лікарняні за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які працюють за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ). У зв’язку з цим, звернемося до норм Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон №1105), яким визначено право на матеріальне забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до ст. 18 Закону  №1105 страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах. Саме ці особи можуть отримати допомогу з коштів Фонду.

Що стосується цивільно-правових договорів, то порядок їх укладання регулюється нормами цивільного законодавства.

Зокрема, ст. 837 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Звертаємо увагу, що підрядник не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку. Записи про роботу також не вносяться до трудової книжки. Грошова винагорода проводиться, як правило, після оформлення акта виконаних робіт.

Враховуючи зазначене та з урахуванням норм Закону  №1105, дані особи не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та не мають права на отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.

Чернігівська міська виконавча дирекція

обласного відділення Фонду соціального

страхування з тимчасової втрати

працездатності

Стаття опублікована у вівторок, 28.02.2017, у категорії Договірне право, Підприємництво, Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× один = 1

--


Календар публікацій

Лютий 2017
П В С Ч П С Н
« Січ   Бер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728