ПРО ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ

До 1 липня 2017 року Державна фіскальна служба України повинна була направити всім потенційним платникам податку на нерухомість спеціальні повідомлення-рішення та відповідні платіжні реквізити органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об»єктів житлової та/або нежитлової нерухомості – із зазначенням суми збору за минулий рік.

Хоч податок стягується ось уже третій рік поспіль, однак залишається багато запитань щодо його сплати.

Податок на нерухомість – це місцевий податок, який йде в бюджет громади, а тому його ставку встановлюють за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об»єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування та типів таких об»єктів нерухомості, що :

у 2016 році – становить від 0 до 3% від мінімальної зарплати, розмір якої станом на 1 січня 2016 року складав 1 378 грн.;

у 2017 році – не перевищує 1.5% розміру мінімальної заробітної плати, розмір якої на 1 січня 2017 року складав 3200 грн.

База оподаткування об»єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб – обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Податок сплачується за кожен квадратний метр житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток, що знаходиться у володінні тієї чи іншої особи.

Для визначення розрахункової бази цього податку площа всіх житлових об’єктів фізичної особи підсумовується, а потім з неї вираховується неоподатковуваний розмір площі. Для квартир це 60 кв. м, для будинків – 120 кв. м., для різних типів об»єктів житлової нерухомості, у тому числі її часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків) – 180 кв.м.

Нежитлові об’єкти оподатковуються окремо від житлових, в залежності від загальної площі кожного такого об’єкта (гаражі, майстерні, господарські споруди – сараї, хліви, літні кухні, вбиральні, погреби тощо). Навіть якщо на плані забудови садової ділянки значиться споруда, то за неї доведеться заплатити податок.

Якщо об’єктом володіють кілька осіб, наприклад, чоловік і дружина, то податок сплачує хтось один за домовленістю. Щоб не платити зайвого за велику квартиру, можна розділити власність між подружжям «в натурі» (з виділенням часток власності) і тоді кожен буде платити за свою частину з урахуванням пільги в 60 кв. м.

Треба враховувати, що в 2016 році місцева влада були позбавлені права встановлювати пільги для тих чи інших категорій громадян. До цього, в 2015 році вони самі визначали розміри неоподатковуваної нерухомості і встановлювали пільгові ставки.

З 2017 року це право на місця повернули, але залишили тільки можливість регулювати ставку податку для окремих категорій громадян. Наприклад, для приватних гаражів можуть встановити ставку податку на рівні 0,01%. Окремому громадянинові пільгу зі сплати податку не дадуть, навіть якщо у нього тяжке матеріальне становище. Однак треба пам’ятати, що нові пільги можуть застосовуватися тільки при нарахуванні податку в наступному році.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується: фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Стаття опублікована у понеділок, 24.07.2017, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 − = шість

--


Календар публікацій

Липень 2017
П В С Ч П С Н
« Чер   Вер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31