РЕЄСТРАЦІЯ ПРИПИНЕННЯ ФОП ТА ПРОВАДЖЕННЯ В ГОСПОДАРСЬКІЙ СПРАВІ

Верховний суд України постановою від 09.08.2017 року у справі №3-788гс17 визнав помилковими висновки судів про те, що втрата фізичною особою статусу суб’єкта господарювання відповідно до пункту 6 частини першої статті 80 ГПК є правовою підставою для припинення провадження у справі і відповідно скасував рішення господарських судів.

Так, Судом вказано, що підставою звернення з позовом до суду, на думку позивача, є невиконання суб’єктом підприємницької діяльності зобов’язання за договорами оренди обладнання. Тобто, між сторонами виник спір, пов’язаний з виконанням умов господарського договору, який згідно зі статтею 12 ГПК підвідомчий господарським судам.
До підприємницької діяльності фізичних осіб згідно зі статтею 51 ЦК застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин. А відповідно до статті 52 ЦК ФОП відповідає за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.

Верховний суд України зауважив, що однією з особливостей підстав припинення зобов’язань для ФОП є те, що у випадку припинення суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи (виключення з реєстру суб’єктів підприємницької діяльності) її зобов’язання за укладеними договорами не припиняються, а залишаються за нею як фізичною особою, оскільки фізична особа не перестає існувати.
Крім того, відповідно до обставин справи на час вирішення питання про порушення провадження у справі за позовом до ФОП судом встановлено, що він належним чином зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб–підприємців та громадських формувань. 

Суд зазначив, що у разі коли відповідна зміна статусу відбулася після порушення провадження у справі, вона не тягне за собою наслідків у виді зміни підвідомчості такої справи і, відповідно, – припинення провадження у ній, оскільки на час порушення господарським судом такого провадження її розгляд належав до юрисдикції цього суду.

Стаття опублікована у понеділок, 11.09.2017, у категорії Підприємництво. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


1 − один =

--


Календар публікацій

Вересень 2017
П В С Ч П С Н
« Лип   Лис »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930