Оплата лікарняного у разі санаторного лікування постраждалого внаслідок аварії на ЧАЄС 1 категорії

Відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування“ від 23.09.1999 №1105 допомога по тимчасовій непрацездатності в разі здійснення санаторно-курортного лікування надається працюючим, якщо тривалість щорічної (о6сновної та додаткової) відпустки недостатня для лікування та проїзду до санаторно-курортного закладу і назад. Проте, Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ від [...]

СКОРОЧЕННЯ ПРАЦІВНИКА МЕНШЕ НІЖ ЗА 3 РОКИ ДО ПЕНСІЇ ЗАБОРОНЕНО

06 квітня 2017 року Верховною радою України прийнято Закон №2005-19 «Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників». Відповідний Закон набрав чинності 30 квітня 2017 року. Документом вносяться зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України, а саме частина друга статті доповнюються новим пунктом. Відповідно до [...]

ЧИ МАЮТЬ ПРАВО ОСОБИ, ЯКІ ЗВІЛЬНЕНІ ЗА ЗГОДОЮ СТОРІН НА ІНШІ ВИПЛАТИ, ЯКІ НЕ ВКЛЮЧАТЬ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ?

Управління Держпраці у Хмельницькій області надає роз’яснення щодо виплати належних від установи (закладу охорони здоров’я) коштів під час звільнення за угодою сторін. Відповідно до вимог статті 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені [...]

Чи нараховується лікарняний особі, яка працює за договором ЦПХ?

Трапляються випадки коли роботодавець помилково нараховує лікарняні за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які працюють за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ). У зв’язку з цим, звернемося до норм Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон №1105), яким визначено право на матеріальне забезпечення та надання [...]

ОСОБЛИВОСТІ СУМІЩЕННЯ ПРОФЕСІЙ (ПОСАД) АБО ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКІВ ТИМЧАСОВО ВІДСУТНЬОГО ПРАЦІВНИКА

Управління Держпраці у Хмельницькій області у межах наданих повноважень надає роз’яснення стосовно суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Відповідно до статті 105 КЗпП України працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього [...]

ЗВОРОТНІЙ БІК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОЇ УГОДИ

Для своєчасного усунення ризиків настання нещасних випадків і аварій на виробництві роботодавцям рекомендовано не укладати цивільно-правові договори при виконанні робіт підвищеної небезпеки, а залучати виключно найманих працівників, що перебувають у трудових відносинах із роботодавцем, які відповідають вимогам законодавства України з охорони праці. Право особи на вільну працю може бути реалізоване кількома шляхами. Перш за все, це [...]

Дитина захворіла у період відпустки батьків. Чи оплачується лікарняний по догляду?

Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, в т.ч. по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, визначені у ст. 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. У разі захворювання дитини допомога по догляду за нею не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, у зв’язку з [...]

Щодо оподаткування та утримань з пенсій працюючих пенсіонерів

Верховною Радою України внесено зміни до оподаткування пенсій, які вступили в силу з 1 липня 2016 року. Відповідно до п.п. 164.2.19 ст. 164 ПКУ (у редакції, що діяла до 1 липня 2016 року) суми пенсій, що перевищують три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, підлягали оподаткуванню [...]

ЧИ ПРАВОМІРНЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ОДИНОКОЇ МАТЕРІ БЕЗ ПОДАЛЬШОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Одинока матір та матір, яка має дитину-інваліда, прийняті на роботу за укладеним трудовим договором в установу на посади працівниць, які перебувають у відпустках для догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку. Чи може адміністрація звільнити цих жінок після закінчення їх строкових трудових договорів з роботи без подальшого працевлаштування?   Статтею 184 КЗпП України гарантується [...]

При прийнятті працівника за сумісництвом слід повідомити територіальні органи ДФС

Чи повинні підприємства повідомляти органи фіскальної служби про прийом працівника на роботу за сумісництвом?, – роз’яснює Управління Держпраці у Хмельницькій області. Управління Держпраці у Хмельницькій області зазначає, що відповідно до Порядку повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу (Постанова КМУ від 17.06.2015 р. № 413) повідомлення про прийняття працівника на роботу [...]

--


Календар публікацій

Червень 2017
П В С Ч П С Н
« Тра    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  



Яндекс.Метрика