Операція “реформи”: Янукович розставив акценти

“Привид” реформ, який не перестає бродити по Україні, найближчим часом може знайти конкретну форму. Принаймні, влада вже “дозріла” для того, щоб зробити рішучі кроки, які, зрештою, повинні привести до поліпшення життя пересічних громадян. Вчора ж Президент України Віктор Янукович задав тон щодо подальших кроків усіх тих, на кого буде покладено нелегкий вантаж перетворення реформ у життя. Зокрема він запропонував “звірити азимут подальшого руху” в цьому напрямі.

До того ж глава держави визнав, що процес реформ є хворобливим. І у зв’язку з цим, вважає він, повинен здійснюватися швидко. “Процес реформ є хворобливим, ми про це говорили. Тому, він не повинен бути розтягнутий у часі. Чим швидше, тим менше буде болю. Не тягніть… треба діяти рішуче і швидко”, – сказав він.

На думку Президента, реформи у різних сферах можуть бути багатоступінчастими і різношвидкисними, однак не можна допускати відставань від графіка у певних напрямах. “Я, шановні колеги, попереджаю і дуже прошу вас, щоб ви розуміли: іноді буде боляче, тому що засоби, які ми будемо застосовувати, роз’яснювальні, до того чи іншого керівника будь-якого рівня – що гальмування реформ шкодить всій країні і кожному, хто цими питаннями займається. Терпіти ми цього не будемо, будемо допомагати”, – додав В.Янукович.

Водночас Президент застеріг від перегинів під час проведення реформ. Він вважає, що у цьому питанні не треба перегинати палицю. “Проводячи реформи, ми не повинні перегинати палицю, нехтувати принципами Конституції і законів. Останній приклад – закон про спрощення дозвільних процедур у будівництві, який я змушений був ветувати. Законопроектом порушувався цілий ряд прав громадян”, – наголосив В.Янукович.

У цьому контексті глава держави торкнувся адміністративної реформи, вказавши на те, що мета цієї реформи – не просто “різати по живому” апарат чиновників, а створити ефективну систему управління. “Наша з вами мета – не просто різати по живому, а наша з вами мета – створити ефективну систему державного управління, яка відповідала б вимогам часу, ефективну вертикаль влади і в центрі, і на місцях, і, безумовно, зробити все, щоб не ганьбити загалом владу і країну”, – зазначив він.

Не забув В.Янукович і про Пенсійну реформу, що обговорюється у суспільстві. Так, він доручив Віце-прем’єру, Міністру соцполітики Сергію Тігіпко більш наполегливо працювати у цьому напрямі. Водночас глава держави визнав, що різного роду політичні спекуляції “ставлять палиці у колеса” здійсненню Пенсійної реформи. “Сергію Леонідовичу, працюйте наполегливо і далі з цього питання. Я бачу, що ви обрали правильний шлях, і зараз ще з більшою наполегливістю і швидкістю працюйте. У такій справі не обходиться, безумовно, без політичних спекуляцій, тому треба йти до людей і пояснювати їм, переконувати, інших способів досягнути успіху немає”, – висловив переконання Президент.

Крім того, глава держави пообіцяв, що вже найближчим часом підпише національний план дій, в якому будуть вказані пріоритетні напрями реформ, а також напрями концентрації ресурсів для їхнього проведення. “Чітко певні пріоритети діяльності у форматі національного плану дій дають відповідь на питання, де саме повинні бути сконцентровані ресурси цього року. Цей план я підпишу в найближчі дні, тут все буде розписано – в якому напрямі будуть працювати реформи і де будуть сконцентровані ресурси”, – сказав Президент.

Водночас В.Янукович закликав реформаторів від влади цього року вести більш агресивну інформаційну політику. “Серед уроків, які ми повинні винести з 2010 року, – важливість інформаційного супроводу реформ. Повинна бути активна або навіть агресивна інформаційна позиція щодо кожної реформи”, – сказав він.

На думку глави держави, є недопустимим, коли уряд виступає у ролі опонентів, що захищаються від нападок. У зв’язку з цим В.Янукович запропонував кожному керівнику реформаторського напряму сформувати план комунікацій і роз’яснювальної роботи, як для себе, так і для підлеглих, а також для експертів, які розділяють концепцію реформ.

За словами В.Януковича, з окремих, “найбільш хворобливих” заходах повинен бути сформований окремий план соціальної адаптації громадян, а також повинні бути передбачені компенсатори, які могли б підтримати певний рівень соціальної справедливості.

Відома східна мудрість свідчить, що жити в епоху змін не цілком комфортно. Однак громадянам України не доводиться вибирати. І якщо так трапилося, що час реформ припав саме на наш час, варто лише сподіватися, що необхідні зміни будуть проведені з хірургічною точністю, не породжуючи соціально-економічних конфліктів.

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство

www.liga.net

Стаття опублікована у четвер, 24.02.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 × п'ять =