ДПАУ роз’яснила, від яких податкових пільг з ПДВ відмовитися не можна

У листі ДПАУ від 4 березня 2011 № 6286/7/16-1517 мова йде про можливості платників ПДВ відмовитися від застосування податкових пільг з ПДВ на один або кілька податкових періодів.
Виходячи з норм Податкового кодексу, ДПАУ повідомляє, що суть податкової пільги полягає у звільненні окремого платника податків від нарахування і сплати податку і збору або у сплаті ним податку (збору) у меншому розмірі. За загальним правилом, платник податків має право відмовитися від такої пільги або призупинити на час її дію.
Щодо ПДВ можливий тільки один вид податкової пільги, передбаченої для окремого платника податків, а саме: зазначене у підпункті “б” пункту 30.9 ст. 30 ПК право на зменшення податкового зобов’язання після нарахування податку, тобто право на формування податкового кредиту.
Всі інші пільги, передбачені розділом Кодексу про ПДВ, стосуються звільнення від сплати податку не окремого платника податків, а окремих операцій їм здійснюваних (ст. 197 розділу V НК, а також деякі пункти підрозділу 2 розділу XX ПК).
Таким чином, на думку ДПАУ, від встановлення зниженої ставки ПДВ (підпункт “в” пункту 30.9.ст. 30 ПК) і звільнення від сплати ПДВ (підпункт “г” пункту 30.9 ст. 30 ПК) платники ПДВ не можуть відмовитися, тому що ці пільги надаються не безпосередньо платникам податків, а стосуються конкретних операцій, зазначених у Кодексі.

Стаття опублікована у середа, 16.03.2011, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 − один =