З Держмитслужби звільнять 6 тис. осіб

Державна митна служба України (ДМСУ) вже підготувала наказ про масштабну реорганізацію, і найближчим часом звільнено буде майже 6 тисяч осіб.

Скорочення чисельності митниці на 30% буде проведено згідно з указом президента від 9 грудня 2010 року. За даними джерел DT.UA, у результаті буде збережено всі діючі 244 пункти пропуску, однак значні скорочення чекають 288 місць митного оформлення в областях.

Як відзначає автор статті, протягом року діяльності Ігоря Калєтніка на посаді голови ДСТУ «структурні зміни на митниці проводяться у повній відповідності з комуністичними принципами. Система управління, всі фінансові потоки і всі канали імпорту та експорту централізуються жорстко і безкомпромісно. Безпрецедентний масштаб кадрових перестановок: повністю змінено керівний склад всіх основних митниць, аж до рівня начальника відділу майже на всіх напрямках».

«Керівництво ДМСУ діє стрімко. У 2010 році кількість митних органів було скорочено з 46 до 28 — відповідно до адміністративно-територіального поділу країни. Велика кількість самостійних митниць завжди пояснювалася суто політичними інтересами груп впливу, які хочуть контролювати свою ділянку кордону. Наприклад, довгі роки на кордоні з невизнаним Придністров’ям — базою контрабанди в регіоні — працювало чомусь відразу три самостійні митниці. Не раз попередники І.Калєтніка у митниці намагалися скоротити число митниць, але це викликало опір влади в Києві, оскільки кожна митниця дозволяє будувати схему легалізації імпорту, завдяки якій годуються групи чиновників, політиків, бізнесменів. Тепер у кожній області діє тільки одна митниця, яка керує всіма пунктами пропуску та місцями митного оформлення», — йдеться у статті.

«І.Калєтнік централізує не тільки систему управління митницею, а й систему митного оформлення. Голова Держмитслужби видав наказ про закріплення за окремими митницями оформлення конкретних товарних груп — у масштабах всієї країни. Наприклад, якщо підприємець імпортує квіти і хоче продавати їх на Волині, він повинен провести оформлення вантажу виключно в Києві. Офіційна причина — на окремих митницях збираються групи найкращих фахівців з роботи з певними видами товарів. Причина неофіційна — відсторонення регіональних митниць від взаємодії у найбільш хабароємних напрямках, боротьба з заниженням митної вартості, зі змовою на місцевому рівні між митниками та імпортерами», — відзначає автор.

http://www.dt.ua/

Стаття опублікована у понеділок, 28.03.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять − = 7