В Азарова порахували: «дешеву» китайську гречку продаватимуть по 17 грн

Ціна на гречку з Китаю становитиме близько 17 грн. за кг вроздріб. Про це в бесіді з кореспондентом УНІАН повідомив директор департаменту розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики і продовольства України Анатолій РОЗГОН.

Він повідомив, що «китайська гречка вже у дорозі. Чекаємо її у перших числах квітня».

«Ціна на цю гречку буде 14 грн. у порту на митній території України. Уроздріб ще витрати – 2-3 грн. Я думаю, що ціна не перевищить 17 грн. за 1 кг», – сказав А.РОЗГОН.

Він додав, що гречка «їде» не в зерні, а в крупі, розфасована і упакована. «Там написано «Крупа гречана. Made in Chinа», – пояснив директор департаменту .

Як повідомляв УНІАН, Україна має намір ввезти з Китаю 20 тис. тонн гречаної крупи. Згідно з попередніми підрахунками, відпускна ціна на китайську гречку в Україні становитиме 10-11 грн./кг.

Водночас міністр аграрної політики і продовольства України Микола ПРИСЯЖНЮК попереджає, що закуплена у Китаї гречка відрізнятиметься від тієї, до якої звикли українці. «Зрозуміло, що ця гречка відрізнятиметься, але не тому, що вона кормова, а тому що це інші сорти гречки. До того ж ми підходимо до цього питання зважено і побачимо по першій партії, чи сприйме наш споживач цю продукцію. Потім робитимемо висновки», – сказав міністр.

Він також відзначив, що гречку Україна закупляє у Китаї не для того, щоб покрити її дефіцит, а для того, щоб знизити ціни на неї на українському ринку.

Нагадаємо, що 28 січня в ефірі програми «Велика політика» на каналі «Інтер» прем`єр-міністр України Микола Азаров заявив, що він вважає оптимальною роздрібною ціною на гречку – 12-14 грн за кг. За його словами, ці цифри з`явилися в результаті аналізу всіх етапів формування ціни. «Її оптимальна ціна, з тим щоб забезпечити норми рентабельності для тих, хто сіє, обробляє і продає – приблизно 12-14 грн. Чому вона коштує 18 грн? Причина? Перш за все – ажіотажний попит і відсутність в державі можливості здійснити резерв ресурсами», – сказав Азаров.

До цього прем`єр додав, що закупівля гречки на зовнішньому ринку неодмінно приведе до зниження її ціни. «Безумовно, ціни знизяться, тому що вони абсолютно необ`єктивні», – заявив Азаров.

http://www.unian.net

Стаття опублікована у п`ятниця, 01.04.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− три = 1