Профспілки вважають збільшення “мінімалки” першоквітневим жартом

Українці не відчують збільшення мінімальної зарплати через збільшення тарифів на електроенергію і рівень інфляції. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у прес-службі Національного форуму профспілок України, коментуючи заяви членів уряду про збільшення з 1 квітня мінімальної зарплати до 960 грн.

“Це збільшення виглядає як першоквітневий жарт уряду. Адже перш ніж хвалитися збільшенням зарплати до 960 грн., треба подивитися, на скільки зросли ціни на продукти, паливо і комунальні послуги. Індексація зарплат, якою хвалиться уряд, є абсолютно невідповідною рівню інфляції”, – зазначив глава НФПУ Мирослав Якибчук.

Він нагадав, що за останній рік ціни на продукти зросли на 8,6%, а інфляція становила 8,3% за офіційними даними, і 10-18% за оцінками незалежних експертів.

За словами глави НФПУ, влада бореться з наслідками безглуздої економічної політики і займається псевдореформами у сфері соціального забезпечення. “Про яке збільшення зарплат може йтися, якщо зараз розмір зарплати працівника першого розряду повинен лише перевищувати прожитковий мінімум? Тобто навіть якщо ця зарплата буде вищою хоч би на гривню, цей пункт буде виконано. Водночас треба повернутися до встановлення тарифної ставки працівника на рівні 120% від мінімальної заробітної плати, як було раніше. Крім того, треба збільшити зарплату працівників до розмірів реальної вартості споживчого кошику”, – наголосив М.Якибчук.

Нагадаємо, з 1 квітня 2011 року згідно з Законом про держбюджет розмір мінімальної заробітної плати зріс з 941 до 960 грн. Крім того, з 1 квітня тарифи на електроенергію збільшилися на 15%.

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство

www.liga.net

Стаття опублікована у п`ятниця, 01.04.2011, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 8 = двадцять чотири