Українці, що працюють у Польщі, будуть отримувати пенсії

Міністерства праці та соціальної політики України та Польщі планують підписати договір про пенсійне забезпечення громадян обох країн до початку червня 2011 року. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

За словами Тігіпка , Міністерства практично завершили узгодження параметрів документа. «Думаю, через місяць-два і зможемо підписати», – сказав він.

Тігіпко зазначив, що документ буде стосуватися пенсійного забезпечення українців, які проживають постійно в Польщі, і поляків, які проживають в Україні.

«Якщо українці виїдуть до Польщі і вирішать залишитися там, то частина пенсійного зобов’язання буде Україні компенсувати, і навпаки», – пояснив він.

За його словами, новий документ спростить нинішні процедури отримання пенсії.

Віце-прем’єр також сказав, що українські та польські експерти найближчим часом планують обговорити причини масового нелегального працевлаштування громадян України в Польщі і знайти способи для заохочення легальною роботою.

За даними українських урядовців, яких озвучив Тігіпко, в Польщі працюють близько 300 тис. українців.

Громадяни України є абсолютними лідерами серед іноземців, які працюють у Польщі: у минулому році для них роботодавці зареєстрували майже 170 тис. заявок (понад 90% всіх зареєстрованих) на сезонну роботу.

Ще 13 тис. українців отримали офіційні дозволи на роботу, що складає третину всіх виданих.

За даними польської влади, в 38-мільйонній Польщі легально постійно проживають майже 30 тис. українців.

http://www.prostobank.ua

Стаття опублікована у понеділок, 04.04.2011, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ три = 9