Підсумки тижня: Кучма нікого не знає, Лозинський “стріляв би”, Янукович кличе

Кримінальна справа проти екс-президента України Леоніда Кучми ось вже другий тиждень поспіль перебуває в авангарді новин. Минулого тижня у “справі Гонгадзе” Генпрокуратура допитала Віктора Медведчука і Євгена Марчука, а сам Кучма продовжує вести заочну полеміку з екс-майором Держохорони Миколою Мельниченком – їхня очна ставка поки не відбулася. Тиждень запам’ятався також продовженням туру Президента Віктора Януковича по Південно-Східній Азії. Цього разу глава держави відвідав В’єтнам, Сингапур і Бруней. Він, певно, скликав місцевий бізнес “вкластися в Україну” і непрогнозовано прочитав брунейським студентам лекцію у місцевому університеті. Цього тижня трохи наблизилася до завершення справа екс-депутата Віктора Лозинського, обвинуваченого у вбивстві. Генпрокуратура просить суд позбавити Лозинського свободи довічно, а сам підсудний, говорячи про свою жертву, вимовляє “була б у мене зброя – стріляв би в придурка”. Не обійшовся тиждень і без чергової спірної ініціативи глави МВС Анатолія Могильова. Цього разу міністр пропонує за відсутності прав у водія відразу ж відбирати у нього автомобіль.

“Справа Кучми”: у цій серії ви побачите…

Екс-президент Кучма, обвинувачений у перевищенні службових повноважень, слідством якого стала загибель журналіста Георгія Гонгадзе, по черзі заявив про те, що не був знайомий ні з Г.Гонгадзе, ні з екс-майором Держохорони М.Мельниченком. “Я його не знав, клянуся вам. Я одного разу його бачив у прямому ефірі під час теледебатів”, – заявив Кучма журналістам, говорячи про Гонгадзе. А ще трохи пізніше колишній Президент заявив: “Я Мельниченка не бачив взагалі ніколи. Він там десь у п’ятому ряду, можливо, ходив позаду. Я потім по фотографії побачив, начебто десь там, можливо, і мигтів. А поки Л.Кучма згадує, когось із фігурантів своєї кримінальної справи він бачив, а кого немає, у ЗМІ “просочилася” постанова Генпрокуратури, згідно з якою у Кучми були всі підстави для помсти журналісту Гонгадзе.

Крім того, на допит у “справі Гонгадзе” у ГПУ минулого тижня були викликані екс-глава Адміністрації Президента Віктор Медведчук і колишній голова РНБО Євген Марчук. І якщо Медведчук провів свою зустріч зі слідчим непомітно і без коментарів для журналістів, то Марчук після шестигодинного допиту заявив, що у “справі Гонгадзе” намагаються знайти “стрілочників”, і особисто він не збирається грати цю роль.

Янукович “піарить” Україну на Сході

Якщо завдання Юлії Тимошенко на брюссельскому саміті ЄНП полягала у тому, щоб розповісти західній громадськості, наскільки в Україні при Януковичі все погано, то місія Януковича у зарубіжних поїздках виглядає як спроба переконати місцеву публіку, наскільки при ньому в Україні все добре. А для того, щоб і Україні, і її партнерам (зокрема В’єтнаму, Сингапуру і Брунею, які приймали українську делегацію минулого тижня) жилося ще краще, іноземному бізнесу, за словами Януковича, обов’язково треба інвестувати в українську економіку. “Ми розраховуємо, що азіатський, і частково брунейський бізнес бачитиме в Україні надійного і передбачуваного партнера, перспективи співпраці з яким є різносторонніми і безмежними”, – сказав Янукович у Брунеї.

Щодо Сингапура, то у цій країні Президент України розсипався компліментами на адресу економічної політики місцевого уряду, пообіцяв перенести деякі аспекти сингапурського управління, наприклад, державні програми з забезпечення населення житлом, на простори України, і також закликав сингапурський капітал до “безмежної співпраці” з Києвом.

З цікавих особливостей східного візиту Янковича можна виокремити прочитання їм лекції у брунейському університеті, за підсумками якої Президент порадував пресу новою фразою, яка також може у майбутньому стати крилатою. “Я дуже часто читав лекції студентам і дуже рідко користувався паперами”, – сказав Янукович, згадуючи свій викладацький досвід.

“Вишка” для Лозинського

Генеральна прокуратура України просить суд, беручи до уваги всі матеріали слідства у справі Лозинського, дати екс-депутату вищий ступінь покарання. Після скасування смертної кари у 2000 році “вишкою” в Україні стало довічне ув’язнення. Усього колишній бютівець звинувачується за шістьма статтями Кримінального кодексу, одна з яких – 115-та (умисне вбивство) – передбачає позбавлення засудженого свободи строком на 15 років або довічно. Саме ж слідство у справі Лозинського закінчилося 25 березня нинішнього року.

Слід зазначити, що високопоставлений підсудний свою провину повністю заперечує, однак на останньому засіданні суду дозволив собі емоційну репліку, яка може свідчити про те, що колишній парламентарій усвідомлює безповоротність покарання. “Якби у мене була зброя, то стріляв би у придурка!” – сказав екс-нардеп у своєму останньому слові, маючи на увазі загиблого жителя Голованівського району Кіровоградщини Володимира Олійника.

Могильов запропонував забирати у водіїв автомобілі

Звичайно ж, йдеться не про заборону на володіння транспортним засобом в Україні. Просто Міністр внутрішніх справ вважає, що покарання за відсутність у водія прав з будь-якої причини (забув, втратив, просто немає – неважливо) має суворо каратися. І ступінь покарання повинна бути, на думку Могильова, не менше, ніж конфіскацією автомобіля на місці з подальшим продажем його через аукціон, в якому має право брати участь і сам горе-власник.

“Якщо він (водій, – ред.) керує автомобілем без водійського посвідчення, то, певно, необхідно приймати рішення про вилучення у нього автомобіля. Цей автомобіль треба продавати на аукціоні. Господар має пріоритетне право купівлю, але 20% від його вартості він повинен віддати бюджетові у вигляді штрафу”, – пояснив міністр.

За розрахунками глави міліцейського відомства, такий ступінь поліпшить безпеку на дорогах і наповнить державний бюджет. Критики ініціативи Могильова бачать у ній пряме порушення прав водія і спроби ввести додаткові побори.

ЛIГАБiзнесIнформ

Інформаційне агентство

www.liga.net

Стаття опублікована у вівторок, 05.04.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ дев'ять = 11