Тігіпко дасть українцям «гарантовану зарплату», а роботодавцям — нові штрафи

кожної з 8 категорій працюючих українців введуть свою нижню планку зарплати. Це нововведення буде визначене в КЗпП поняттям «гарантована заробітна плата».

Про це повідомив віце-прем’єр і міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко на прес-конференції в УНІАН.

Так, для працівників першої категорії, людям «простих професій» буде встановлена ​мінімальна зарплата. Свій мінімум буде в малокваліфікованих, кваліфікованих і висококваліфікованих працівників, технічних службовців, фахівців, професіоналів і керівників підприємств.

Для кожної з цих категорій до мінімальної зарплати буде нараховуватися певний коефіцієнт. Розмір коефіцієнтів ще не визначений, проте, за словами віце-прем’єра він буде залежати в тому числі і від кількості працюючих на підприємстві осіб.

Відповідно до таких категорій, якщо працівник без кваліфікації отримує мінімальну заробітну плату (на сьогодні 960 грн.), то керівник підприємства повинен отримувати близько 5 тис. грн.

Також, за словами С. Тігіпка, уряд запропонує ввести штраф у 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів за кожного не оформленого офіційно працівника. Цей та інші пропоновані штрафи (затримка зарплати або виплата її не в повному обсязі буде штрафуватися у розмірі 150 неоподатковуваних податком мінімумів за кожного виявленого працівника — 2250 грн., Нарахування та виплата зарплати в розмірі нижче встановленого законодавством — 700 мінімумів — 11,9 тис. грн за кожного працівника, інші правопорушення законодавства про працю — 150 мінімумів — 2250 грн. за кожного працівника), на думку віце-прем’єра, дадуть додаткові надходження до соціальних фондів на рівні 50 млрд. грн., більша частина яких буде спрямована до Пенсійного фонду .

Стаття опублікована у вівторок, 05.04.2011, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 × = шістдесят три