Набули чинності нові правила отримання шенгенської візи

Набув сили Візовий кодекс Євросоюзу, прийнятий ще влітку 2010 року. Таким кодексом у Європі прагнуть зміцнити правову безпеку і підвищити рівень прозорості процесу оформлення шенгенської візи.

Документ регулює отримання і видачу короткострокових шенгенських віз для громадян країн, що не входять до Євросоюзу. Серед нововведень слід відзначити той факт, що змінився порядок спілкування в консульських установах, і відтепер працівники консульств зобов’язані мотивувати відмову в наданні візи.

Також серед нововведень – положення щодо збору біометричних даних. Правда ця вимога набере чинності в Україні лише тоді, коли в консульствах країн-членів ЄС запрацює  Візова інформаційна система. Вартість оформлення візи для українців залишиться колишньою: 35 євро.

Крім цього, в кодексі чітко врегульовано питання посередницьких центрів, що займаються оформленням віз: країни-члени ЄС взяли на себе зобов’язання забезпечити прямий доступ заявників до консульських установ, і якщо людина хоче оформити візу без посередників, це право повинно бути їй надано.

Спільну візову політику зараз проводять 22 країни-члени ЄС, а також 3 асоційовані держави – Норвегія, Ісландія та Швейцарія. Частково впроваджують відповідне законодавство в Болгарії, на Кіпрі і в Румунії. Не поширюється візовий кодекс на Великобританію, Данію та Ірландію.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у середа, 06.04.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять + 4 =