В.Янукович ліквідував і утворив ряд держслужб

Президент України Віктор Янукович ліквідував і утворив ряд державних служб України. Відповідний указ Президента №370/2011 від 6 квітня 2011 р. “Питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади” оприлюднений на веб-сайті глави держави.

Зокрема, глава держави ліквідував Державну службу зв’язку України, поклавши її функції на Міністерство інфраструктури України;

Державну службу технічного регулювання України, поклавши її функції (крім функцій щодо реалізації державної політики з питань державного контролю в сфері захисту прав споживачів) на Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України.

Цим же указом Президент створив Державну службу України з лікарських засобів, Державну службу України з контролю за наркотиками, реорганізувавши Державну службу України лікарських препаратів та контролю за наркотиками; Державне агентство автомобільних доріг України, реорганізувавши Державну службу автомобільних доріг України; Державне агентство України з туризму та курортів, поклавши на це Агентство функції з реалізації державної політики у сфері туризму і курортів; Державну інспекцію навчальних закладів України, поклавши на цю інспекцію функції з реалізації державної політики з питань державного контролю за діяльністю навчальних закладів; Державну інспекцію України з безпеки на морському та річковому транспорті, реорганізувавши Державну службу морського і річкового транспорту України; Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті, реорганізувавши Державну автотранспортну службу України; Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів, поклавши на цю Інспекцію функції з реалізації державної політики з питань державного контролю в сфері захисту прав споживачів.

Крім того, глава держави перейменував Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на Міністерство будівництва і житлово-комунального господарства України; Державне агентство з питань науки, інновацій та інформації України на Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України.

Нагадаємо, напередодні В.Янукович затвердив новий склад заступників голови Адміністрації Президента (АП). 5 квітня вранці з’явився указ № 352/2011, яким Президент скоротив штат АП, затвердивши граничну чисельність співробітників в 514 штатних одиниць. В.Янукович також затвердив, що до складу АП входить перший заступник голови Адміністрації Президента України і два заступники голови Адміністрації Президента України.

Згідно з рішенням В.Януковича, в місцевих держадміністраціях найближчим часом також відбудеться скорочення апаратів.

Відзначимо також, що 10 грудня 2010 р. набрав чинності указ Президента про адміністративну реформу. Указ прийнятий з метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їх повноважень, забезпечення скорочення чисельності управлінського апарату і витрат на його утримання, підвищення ефективності державного управління.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у четвер, 07.04.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


чотири − = 3