Янукович затвердив свої нові надповноваження

Президент Віктор Янукович підписав новий закон «Про центральні органи державної влади» та зміни до закону про Кабмін.

Ці документи значно розширюють повноваження президента і обмежують права членів уряду.

Зокрема, тепер «доручення президента» набули чинності закону і стали обов’язковими для виконання членами Кабінету міністрів. Акти президента прирівняно до законів і конституційних норм.

Істотно розширилися кадрові повноваження вищої посадової особи. Саме на президента покладається обов’язок призначати і звільняти заступників міністрів (включаючи перших заступників та керівників апаратів міністерств). Голова держави уповноважений призначати заступників голів Антимонопольного комітету, Фонду держмайна і Держкомітету з телебачення і радіомовлення. Від сьогодні для звільнення міністра або віце-прем’єра президентові не потрібно подання голови уряду.

Підписані документи є частиною адміністративної реформи, ініційованої В.Януковичем. Іншу її частину представляють законопроекти «Про державну службу» (його Рада збирається розглянути вже сьогодні) і «Про державних регуляторів і монополії» (до парламенту поки не внесено).

Стаття опублікована у четвер, 07.04.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 − два =