Газу без лічильника більше не буде: Рада ухвалила закон

Відповідний закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (реєстр. №7024) ухвалила Верховна Рада України у четвер, 7 квітня.

Відповідно до документа, постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку. Зокрема, для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, — з 1 січня 2012 року; для підігріву води та приготування їжі — з 1 січня 2016 року; тільки для приготування їжі — з 1 січня 2018 року.

Для інших споживачів постачання природного газу за умови його комерційного обліку здійснюється з 1 квітня 2011 року.

Крім цього, передбачено, що введення в експлуатацію новозбудованих та/або реконструйованих багатоквартирних житлових будинків і об´єктів виробничого та невиробничого призначення (промисловість, бюджетна сфера, сфера соціально-побутового та культурного призначення тощо) з системами газопостачання здійснюється лише за наявності вузлів обліку природного газу.

Законом встановлюється також, що фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок коштів суб´єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, а також коштів Державного бюджету України.

Документ містить також норму, відповідно до якої фінансування робіт з оснащення вузлами обліку природного газу фізичних осіб — підприємців та юридичних осіб здійснюється відповідно за рахунок коштів фізичних осіб — підприємців, які відповідно до договору користуються послугами з газопостачання для провадження підприємницької діяльності, а також коштів юридичних осіб, які відповідно до договору користуються послугами з газопостачання.

http://news.dt.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 08.04.2011, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


шість − = 1