За зарплату консьєржу «в конверті» зможуть посадити весь під’їзд

Податковий кодекс може здатися дитячим белькотанням у порівнянні з пакетом законопроектів, які направлено на боротьбу з виплатою зарплати у конвертах. Якщо ці пропозиції буде прийнято, величезні штрафи і тюремні терміни загрожують не тільки підприємцям, але і практично всім громадянам.

Про це пише Олександр Шемяткін у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

«У багатьох багатоповерхових будинках у під’їзді сидить вахтер. На яких підставах? Як правило, за усною домовленістю з мешканцями, які йому щомісячно з кожної квартири платять гроші. Так от, шановні мешканці будинку N7, всі ці дії після внесення змін до Кримінального кодексу будуть злочином, за який можна отримати штраф або виправні роботи. В умовах кризи дуже навіть непогано виходить: заплатив під’їзд N2 будинку N7 вахтеру — і всім складом виуршив на два роки на виправні роботи. Диви й економіку піднімемо…» — зазначає автор.

«Ще приклад — няня у будинку. На якій підставі? Що, страшно стало? Але ж ви, шановна мама однорічної дитини, повинні були укласти письмовий договір з нянею і зареєструвати його в державній службі зайнятості. Томучекайте в гості інспектора з питань праці, а „добрі“ сусіди йому підкажуть номер вашої квартири», — йдеться у статті.

Як зазначає автор, головним винуватцем тінізації економіки — у чому, звичайно, ніхто й не сумнівався — є дрібний та середній бізнес, цей підступний ворог всіх трудящих. Автори законопроектів так і написали в пояснювальній записці, у розділі «Прогноз результатів»: прийняття закону забезпечить покращення соціального захисту працівників, особливо на підприємствах малого та середнього бізнесу. Читаючи між рядків, головна мішень — визначена.

«Якщо дані законопроекти буде прийнято, і до закону „Про оплату праці“ буде внесено зміни, то питання оплати праці будуть контролювати: (1) органи Пенсійного фонду; (2) державна інспекція з питань праці; (3) органи державної податкової служби; (4) фінансові органи (хто це і скільки їх?); (5) профспілки та інші органи, що представляють інтереси найманих працівників. Список якийсь неповний, прямо скажемо, коротенький — ані митниці, ані пожежних, ані санепідстанцій…» — зазначає автор.

«Щоб ці права не були порожнім звуком, одночасно вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення і до Кримінального кодексу. Так, якщо працівник відмовиться давати пояснення, то отримає адміністративний штраф від 170 до 340 гривень. Це якщо один раз відмовився. А якщо поставили десять запитань, то, напевно, треба помножити на десять?» — запитує автор статті.

У Кримінальному кодексі ще крутіше: якщо працівник фактично допущений до роботи без оформлення, то за це можна отримати штраф від 3400 до 8500 гривень, або виправні роботи на строк до двох років.

http://news.dt.ua

Стаття опублікована у понеділок, 11.04.2011, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 − = нуль