Новий закон не дає права виселяти людей на вулицю просто за фактом боргу

Новий закон «Про виконавче провадження» не дає державним виконавцям права виселяти людей на вулицю просто за фактом боргу. Для таких дій необхідне мотивоване рішення суду.

Самого факту наявності боргу недостатньо навіть для проникнення в квартиру боржника.

Це дуже важливо, оскільки є порядок арешту коштів та іншого майна боржників, передбачений статтею 52 Закону «Про виконавче провадження». Передусім пристави конфіскують кошти боржника у гривнях та іноземній валюті на рахунках і вкладах. Тільки після цього, якщо в боржника не виявиться коштів та інших цінностей, яких буде достатньо для задоволення вимог заявника, конфіскація поширюється на майно, що належить боржникові, за винятком того, котре, згідно із законом, не може бути вилучене. Квартири в цьому списку, зрозуміло, немає.

Конфіскувати житло або земельну ділянку не можна тільки в тому разі, якщо сума стягнення не перевищує 10 мінімальних заробітних плат (із 01.04 2011 по 30.09.2011 вона становить 960 гривень) і це житло в людини єдине.

http://news.dt.ua/

Стаття опублікована у понеділок, 11.04.2011, у категорії Новини законодавства, Рекомендовані, Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


три + 1 =