Спрощене громадянство Угорщини не дає жодних прав

Ні вільного пересування Європою, ні соціальних та медичних пільг українці, котрі відмовляться від українського і отримають угорське громадянство, не дістануть. Офіційний Будапешт пояснив, що отримають представники угорської діаспори в Україні, скориставшись законом «Про спрощення процедури набуття громадянства», який набув чинності в Угорщині з 1 січня цього року.

«Людина отримує гарний такий документ, який свідчить, що вона набула громадянство. Отримує спеціальний код, номер цього документа – і більше нічого», – сказала «Радіо Свобода» заступник державного секретаря з питань національної політики Угорщини Жужанна Репаш.

Тим не менше, документи оформляють – про всяк випадок. Понад 150 тис. осіб угорської меншини живе нині в Закарпатті. З них щонайменше третина вже замислювалася про те, щоб повернути собі громадянство предків. Для того, щоб його отримати, потрібно знати угорську мову та подати до консульства низку документів. Серед них основний – свідчення про угорське коріння. За такою довідкою звертаються до Закарпатського обласного архіву. Його директор Михайло Делеган каже, що відтоді, як Угорщина оголосила про спрощення процедури набуття угорського громадянства, працівники установи працюють в надзвичайному режимі.

«Обсяги роботи зросли неймовірно. Ми працюємо в режимі, який перевищує будь-які норми», – зауважив М.Делеган.

У Будапешті заявляють: наразі заявки на отримання угорського громадянства подали понад 40 тис. осіб із різних країн світу. Розглядають документи від 3 до 6 місяців. Наразі громадянство надали лише кільком особам, які зараз мешкають у Сербії та Румунії.

http://news.dt.ua

Стаття опублікована у понеділок, 11.04.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


9 + = десять