Вимоги до реалізації “мобілок” в Україні

Відповідно до Закону України “Про радіочастотний ресурс України”, п 1.3 Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв оптова та роздрібна реалізація на території України радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв (далі – РЕЗ і ВП), у тому числі через мережу комісійної торгівлі та інтернет-магазини (електронну торгівлю), здійснюється виключно на дозвільній основі.

Суб’єкти господарювання мають право здійснювати реалізацію РЕЗ та ВП за наявності відповідного дозволу на кожний окремий пункт реалізації, виданого державним підприємством “Український державний центр радіочастот” (далі – УДЦР) або його філією за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

Суб’єкту господарювання дозволяється реалізація лише тих видів РЕЗ та ВП, які зазначені в дозволі на реалізацію. Суб’єкт господарювання має право здійснювати реалізацію РЕЗ та ВП, які відповідають установленим законодавством умовам їх застосування в Україні. Не дозволяється реалізація терміналів, міжнародні коди ідентифікації (далі – код ІМЕІ) яких відсутні в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ терміналів. УДЦР за власні кошти створює автоматизовану інформаційну систему обліку терміналів на території України, складовою частиною якої є узагальнена база даних кодів ІМЕІ терміналів, і створює в ній комплексну систему захисту інформації, атестовану відповідно до законодавства України в галузі захисту інформації. Доступ до зазначеної бази даних на безоплатній основі як користувачі мають працівники Державної інспекції зв’язку та оператори мобільного зв’язку, а також у встановленому законодавством порядку контролюючі та правоохоронні органи й офіційні представники виробників.

Важливо!

Приватним підприємцям слід пам’ятати, що до пунктів реалізації РЕЗ та ВП висуваються такі вимоги:

1. У пункті реалізації обов’язково мають бути такі документи:

  • документи, відповідно до яких товар надійшов на реалізацію (товарно-транспортна накладна із зазначенням реквізитів постачальника);
  • копії сертифікатів відповідності РЕЗ, ВП;
  • копія дозволу на реалізацію РЕЗ та ВП.

2. У кожному пункті реалізації має бути забезпечена можливість перевірки при покупці наявності в узагальненій базі даних коду ІМЕІ термінала, що придбавається.

3. Пункт реалізації має бути обладнаний комп’ютерною або іншою технікою з доступом до мережі Інтернет.

4. У кожному пункті реалізації має бути забезпечена можливість перевірки при покупці справності та виконання всіх заявлених виробником функцій термінала, що придбавається.

5. Пункт реалізації повинен мати захищену згідно з чинними правилами мережу електроживлення.

Наталія ГАРКАВА (Правовий тиждень, № 14, 14 квітня 2011)

Стаття опублікована у п`ятниця, 15.04.2011, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 − = нуль