МВФ: Україна отримає черговий транш за умови підвищення ціни на газ для населення та проведення пенсійної реформи

Міжнародний валютний фонд (МВФ) виділить черговий транш кредиту Україні за програмою stand by після того, як влада країни виконає свої обіцянки підвищити ціну на газ для населення та провести пенсійну реформу. Про це в суботу заявив керівник Європейського департаменту МВФ Антоніо Боргес у Вашингтоні в ході переговорів з українською урядовою делегацією на чолі з віце-прем’єром Сергієм Тігіпком. Позиції сторін залишилися незмінними, передає радіо “Свобода”.

Відзначимо, Україна повинна була отримати черговий транш від МВФ у розмірі близько 1,5 млрд дол. у березні. Але виділення грошей було відкладене через невиконання умов меморандуму з фондом.

Київ сподівався, що МВФ погодиться пом’якшити свої вимоги. Про таку можливість минулого тижня заявив директор департаменту управління державним боргом та міжнародного співробітництва Міністерства фінансів Сергій Макацарія: “Вони вже побачили, як проходить у нас дискусія; заяву Президента, що потрібно донести до кожної людини, щоб він зрозумів, що таке пенсійна реформа, вони йдуть на пом’якшення і вже не вимагають. Ми повинні були до 15 квітня ухвалити рішення про пенсійну реформу – зараз цієї вимоги немає “.

Місія МВФ працюватиме в Україні 10-20 травня.

Раніше С.Тігіпко прогнозував, що рада директорів МВФ у квітні прийме рішення про виділення чергового траншу Україні. При цьому він підкреслював, що якщо Україна не проведе пенсійну реформу і не поліпшить стан Пенсійного фонду, це негативно вплине на рейтинг України у світі і може призвести до відмови в наданні кредитів Україні МВФ.

У проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), погодженого українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві з 1 по 14 лютого 2011 р., було закріплене зобов’язання уряду України реалізувати пенсійну реформу для отримання чергового траншу кредиту МВФ. Таким чином, щоб розраховувати на розгляд радою директорів МВФ питання про виділення чергового траншу в середині квітня, Київ до кінця березня повинен був прийняти пенсійний закон, що відповідає принципам, які викладені в торішніх версіях меморандуму (попередня умова).

Нагадаємо, 22 грудня 2010 р. МВФ у Вашингтоні розглянув питання про перший перегляд кредитної програми stand-by для України і надання другого траншу кредиту. Зокрема, рада директорів ухвалила рішення виділити Україні другий транш кредиту в обсязі 1 млрд SDR, що складає близько 1,5 млрд дол.

Програма stand-by була затверджена 29 липня 2010 р. 15,8 млрд дол. були виділені на підтримку програми уряду, яка передбачає економічне врегулювання і реформи. Кредит більш ніж у сім разів перевищує квоту України, що розраховується на основі внесків країни до бюджету фонду. Україна вже отримала перший транш нового кредиту МВФ у розмірі 1,89 млрд дол. Умови кредиту передбачають цілий ряд економічних заходів, в тому числі скорочення дефіциту бюджету до 3,5% ВВП в 2011 р. і до 2,5% – в 2012 р .

На думку експерта Інституту міжнародної економіки імені Петерсона у Вашингтоні Андерса Ослунда, висловлену 6 квітня ц.р., чергового траншу кредиту МВФ Україна не матиме, мінімум, до літа.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у понеділок, 18.04.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


три + 5 =