В уряді обіцяють чергову революцію, цього разу — в медицині

Галузь охорони здоров’я України вимагає негайних змін, однак при її реформуванні використовувати революційні методи недоцільно. У зв’язку з цим Кабінет міністрів України розробив два законопроекти, покликані забезпечити модернізацію у сфері медицини.

Про це 26 квітня, йшлося на нараді у Кабінеті міністрів, присвяченій питанням реформування галузі.

Зокрема, прем’єр-міністр Микола Азаров сказав: «Відкладати вирішення проблем медицини, цілком очевидно, не можна. І тому цілком природно, що з’явилися розроблені два проекти закону, які ставлять перед собою мету провести пілотний проект, подивитися, як він буде реалізовуватися, і на базі проведення цього експерименту приступити до модернізації медицини. Мета — це, перш за все, забезпечення доступності якісної медичної допомоги, ефективне використання можливостей лікувально-профілактичних установ, покращення їх матеріально-технічного забезпечення і, безумовно, гідний рівень оплати праці медпрацівників».

Як раніше повідомляло ZN.UA, два тижні тому голова уряду Микола Азаров відмовився підтримати медичну реформу президента Віктора Януковича «без всенародного обговорення».

У свою чергу міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець відзначив: «Ми зрозуміли, що ніяка навіть найкраща модель, яку ми зараз або перенесемо (в Україну, — ред.), або самі адаптуємо, не буде ідеальною. Нам потрібно зробити ті механізми, за результатами яких ми зможемо вже впроваджувати реформу». «Тим більше, що дійсно ми вважаємо, що революційний підхід до медичних реформ не є кращим, а потрібно робити еволюційний підхід», — сказав він.

Міністр наголосив на необхідності зберегти найкращі здобутки вітчизняної медичної галузі. У той же час він зазначив, що медичні працівники зобов’язані брати участь у реформуванні галузі.

Окрім того, на думку І.Ємця, одним з пріоритетів реформ має бути первина медична ланка. «Якщо у всьому світі 70% медицини починається і закінчується на первинній ланці, то в Україні навпаки 30% – на первинній ланці, а 70% – це спеціалізована допомога. Це потрібно змінювати», — підкреслив міністр.

І.Ємець також зазначив, що ще одним напрямом реформування повинна стати екстрена медична допомога.

М.Азаров підкреслив, що, за даними Державної служби статистики, у 2010 р. 97% українських сімей зверталися до лікарів за наданням медичної допомоги, з них 15% не змогли отримати гідну допомогу або зіткнулися з проблемами в отриманні ліків. «Не дивлячись на те, що ця цифра на 6% краща, ніж було у 2009 році (приблизно 21%), разом з тим необхідно задуматися про те, що мова йде майже про 2,5 млн сімей», — заявив прем’єр-міністр.

http://news.dt.ua

Стаття опублікована у середа, 27.04.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 6 = три