Підсумки тижня: Довгий у відставці, вирок Лозинському, Луценко голодує

Минулий тиждень виявився багатим на резонансні події “першої величини”. Суд засудив колишнього нардепа Віктора Лозинського за вбивство людини до 15 років позбавлення волі. Колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку Феміда продовжила ще на місяць термін перебування у СІЗО. Секретар Київради Олесь Довгий перекочував у категорію колишніх – під “натиском обставин” права рука Леоніда Черновецького написала заяву про відставку. Передпасхальний тиждень, який називають “пристрасним”, був повен суспільно-політичних пристрастей. Чого варте тільки рішення Верховної Ради про те, що свято 9 Травня цього року в Україні пройде під червоними прапорами. Ініціатива комуністів знайшла підтримку парламентської більшості, у зв’язку з чим різношерста опозиція (як у парламенті, так і за його межами) прийнялася звинувачувати владу ледь не у зраді Батьківщині. А Львівська міськрада навіть заборонила використання комуністичної символіки на території міста.

Довгого “пішли за власним бажанням”

Довгий більше не секретар Київради. Одіозного помічника Черновецького, “який керував” столичною радою п’ять років, київські депутати 19 квітня відправили у відставку. Точніше, Київрада задовольнила прохання Довгого про відставку. Тепер вже колишній секретар вирішив “принести себе у жертву” в ім’я того, щоб столична влада швидше позбулася внутрішніх суперечностей. Саме так Довгий спробував піднести своє рішення.

Слід зазначити, що з відставкою Довогого фактично перестала існувати “молода команда Черновецького”. Так і сам екс-секретар разом із відходом з посади вийшов ще й зі складу фракції Блоку Черновецького. Колись всемогутня, іноді вражаюча своїм цинізмом команда згинула. Замість Довгого секретарем Київради обрали не дуже відому для широкої публіки Галину Герегу. 51-річний депутат із фракції “Громадський актив Києва” – співвласниця мережі будівельних гіпермаркетів “Епіцентр”, майно якої не так давно був оцінений в $248 млн. (а майно її чоловіка Олександра – у $279 млн.).

Лозинського посадили на 15 років

Всупереч побажанню прокуратури, екс-нардеп Лозинський не отримав вищого ступеня покарання. Замість довічного ув’язнення колишній член парламентської фракції БЮТ отримав 15 років ув’язнення. Природно, адвокат VIP-в’язня заявив, що рішення Дніпровського суду столиці неодмінно буде оскаржено в апеляційному суді. Але водночас визнав, що і 15 років – непогано, порівняно з довічним. Можливо, тим самим давши зрозуміти, що вирок суду остаточний – це усвідомлює і обвинувачення, і захист, і сам обвинувачений.

У справі про вбивство Валерія Олійника – жителя Голованівського району, що на Кіровоградщині – разом з Лозинським були осуджені екс-прокурор району Євген Горбенко (його засудили до дев’яти років позбавлення волі), екс-начальник райвідділу міліції Максим Ковальський (йому дали п’ять років з відстрочкою виконання вироку на три роки) і єгер Голованівського лісництва Василь Перепелиця (він отримав чотири роки).

Отже, в одній з найгучніших кримінальних справ останніх років фактично поставлена крапка. Проте фінал цієї історії, незважаючи на суворий вирок, задовольнив не всіх – деякі політики, однаково як і пересічні громадяни, дотримуються думки, що Лозинський повинен був залишитися у “місцях не так віддалених” на все життя.

Луценко оголосив голодовку

21 квітня Апеляційний суд Києва продовжив термін ув’язнення у СІЗО колишньому главі МВС Луценку до 26 травня. Обурений таким рішенням суду, політик заявив, що з 22 квітня оголошує голодовку – на знак протесту проти правового свавілля. Пояснюючи мотиви свого рішення, екс-міністр заявив, що єдиною причиною для утримання його під вартою були аргументи правоохоронців про те, що він, Луценко, не знайомиться з матеріалами кримінальної справи, а перебування у СІЗО може пришвидшити цей процес. А оскільки справу арештант прочитав, то і причини для подальшого утримання під вартою автоматично зникли, заявив Луценко.

“Якщо, не маючи ніяких підстав на продовження мого утримання тут, якщо я вже дочитав справу.., якщо адвокати кажуть, що взагалі не будуть читати, але Луценко повинен сидіти, я оголошую голодовку. У мене немає іншого варіанту звернути увагу на це беззаконня”, – плутано, але рішуче сказав Луценко на засіданні суду.

Колеги лідера “Народної Самооборони” з опозиції підтримали таке рішення. Лідер БЮТ Юлія Тимошенко навіть заявила про те, що звернулася до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі – з проханням вплинути на ситуацію.

9 Травня – під червоними прапорами

260 карток народних депутатів встали на захист тих, хто хотів виходити на демонстрації, а також просто святкувати День Перемоги 9 травня з червоними прапорами Радянського Союзу. 21 квітня Верховна Рада прийняла Закон “Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-45 років”, згідно з яким дозволяється використати прапори неіснуючої держави на радість комуністам (автори законопроекту) і як подразник націоналістів.

Опозиція вже назвала таке рішення парламенту зрадою Батьківщині. Представники ж влади наполягають на тому, що червоний колір – колір переможців фашизму в 1945 році, і використати його у травневих святах можна і навіть треба всім “вдячним нащадкам”. Більше того, згідно з прийнятим законом, червоні знамена не тільки офіційно дозволені, але й будуть підняті на державних будівлях і флагштоках у День Перемоги нарівні з державним жовто-синім стягом.

http://news.liga.net

Стаття опублікована у середа, 27.04.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


три × 2 =