В.Янукович затвердив план дій на 2011 р. щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 рр

Президент України Віктор Янукович затвердив Національний план дій на 2011 р. щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 рр. Відповідний указ Президента № 504/2011 від 27 квітня 2011 р. оприлюднений на офіційному веб-сайті глави держави.

Згідно указу, національний план дій на 2011 р. передбачає:

Мінфіну:

- до 15 вересня – розроблення проекту закону України про державний бюджет України на 2012 р. (під час підготовки законопроекту здійснити оптимізацію кількості бюджетних програм);

- до квітня – розроблення законопроекту щодо реформування спрощеної системи оподаткування та звітності суб’єктів малого підприємництва;

- стимулювання збільшення обсягів операцій на організованому сегменті фондового ринку шляхом продажу на фондовій біржі пакетів акцій розміром до 25% статутного капіталу приватизованих об’єктів;

- протягом 2011 р. – продаж на фондових біржах державних пакетів акцій розміром до 25% статутного капіталу приватизованих об’єктів.

Міносвіти:

- до травня – розроблення проекту закону України про вищу освіту (нова редакція), передбачивши, зокрема, надання провідним вищим навчальним закладам реальної автономії як засобу поліпшення якості вищої освіти, запровадження їх змагальності та відповідальності за результати роботи, посилення інтеграції освіти, науки, виробництва, наукової та інноваційної складових у діяльності вищих навчальних закладів;

- червень-грудень – забезпечення збільшення мережі дошкільних навчальних закладів, у тому числі шляхом стимулювання приватної ініціативи у сфері дошкільної освіти.

А.Клюєву:

- до грудня – участь у підготовці до підписання в установленому порядку Договору про зону вільної торгівлі держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав (СНД);

- перше півріччя – підготовка до підписання Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав – учасниць СНД на період до 2020 р.;

- вжиття заходів із укладення нового Договору про зону вільної торгівлі держав – учасниць СНД на основі норм і правил СОТ. Розроблення і прийняття на національному рівні плану заходів щодо реалізації Стратегії економічного розвитку СНД на період до 2020 р.;

- протягом року – забезпечення участі у розробленні плану заходів з реалізації другого етапу (2012 – 2015 рр.) Стратегії економічного розвитку СНД на період до 2020 р.;

- розроблення та реалізація нової Програми довгострокового торгово-економічного співробітництва з Російською Федерацією, яка включатиме конкретні проекти співпраці в пріоритетних галузях економіки;

- розроблення та внесення на розгляд Кабінету міністрів України проекту акта Кабінету міністрів України щодо схвалення проекту Програми довгострокового торгово-економічного співробітництва з Російською Федерацією (РФ) на 2011- 2020 рр.

А.Клюєву, Ю.Бойко:

- до червеня – розроблення проекту закону України про внесення змін до закону України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації”.

Ю.Бойко:

- квітень – розроблення та внесення на розгляд Кабінету міністрів України проекту Концепції переходу на біржову форму продажу вугілля та інші заходи.

- Контроль за виконанням цього указу покладається на главу Адміністрації Президента України.

Нагадаємо, 22 лютого Президент України доручив доопрацювати проект національного плану дій на 2011 р. В.Янукович зазначив, що чітко визначені пріоритети діяльності у форматі національного плану дій дають відповідь, де саме концентрувати ресурси цього року.

За словами глави держави, по кожному напрямку у національному плані буде зафіксовано конкретні «індикатори успіху» – результати, що мають бути досягнуті на кінець 2011 р.

В січні 2010 р. Кабінет міністрів ухвалив «Національний план дій на 2011 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 рр.: «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Головною метою плану дій на 2011 р. є тактична реалізація середньострокової програми економічних реформ. План дій побудований за напрямами реформ – це 21 вектор, які повністю охоплюють всі галузі економіки. План передбачає дерегуляцію всіх сфер життя. Загалом для спрощення дозвільних процедур планується розробити та ухвалити близько 30 нормативно-правових актів.

Зокрема, у поточному році будуть завершені всі необхідні процедури для реалізації податкової та бюджетної реформ. План економічних реформ приділяє значну увагу розвитку аграрно-промислового комплексу. Вже на початку року будуть розроблені національні проекти «Зерно України» та «Ефективне тваринництво».

Стратегічний план дій передбачає продовження земельної реформи, яка має на меті розробку та прийняття законопроектів про ринок земель, державний земельний кадастр тощо.

Також буде продовжена реформа енергетичного сектору та житлово-комунального господарства – технічного переобладнання, підвищення енергоефективності у ЖКГ тощо. Без прозорого фінансово-економічного обґрунтування та низки компенсаційних заходів тарифи на енергоресурси для населення підвищуватись не будуть.

Реформуванню житлово-комунального господарства сприятиме реалізація низки національних проектів – «Доступне житло», «Чисте місто», «Нове життя», «Якісна вода» та «Місто майбутнього». Крім того, Національний план дій на 2011 р. передбачає продовження системи соціальних реформ, зокрема, пенсійної.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 29.04.2011, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× п'ять = 10