Категорії водійських прав в Україні

Які категорії водійських прав існують в Україні?

Відповідно до Закону України «Про дорожній рух» та Положення про порядок видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами (затверджено Постановою КМУ від 08.05.1993г. № 340 із наступними змінами та доповненнями) в Україні, в залежності від категорії транспортного засобу видаються такі посвідчення водія:


А1 – мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт;

А – мотоцикли та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб.см і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;

В1 – квадро-і трицикли, мотоцикли з боковим причепом, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) мототранспортні засоби, дозволена маса яких не перевищує 400 кг;

В – автомобілі, максимальна маса яких не перевищує 3500 кг, а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, – восьми;

С1 – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена маса яких становить від 3500 до 7500 кг;

С – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена маса яких перевищує 7500 кг;

D1 – призначені для перевезення пасажирів автобуси, в ​​яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16;

D – призначені для перевезення пасажирів автобуси, в ​​яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, більше 16;

ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE – комбінації транспортних засобів з причепом категорій В, С1, С, D1 або D, яким водій має право керувати, але які не належать до зазначених категорій транспортних засобів;

Т – трамваї та тролейбуси.

Водіям транспортних засобів категорій В, С1, С, D1 і D дозволяється керувати такими засобами з причепом, маса якого не перевищує 750 кг. До керування транспортними засобами категорій В, С1, С, D1 і D з причепами масою понад 750 кг, а також зчепленими автобусами, допускаються водії, які мають право на керування транспортним засобом категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE.

Право на керування транспортними засобами надається з такого віку:

 • з 16 років – категорії А1, А;
 • з 18 років – категорії В1, В, С1, С;
 • з 19 років – категорії BE, C1E, СЕ;
 • з 21 року – категорії D1, D, D1E, DE, Т.

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у вівторок, 10.04.2012, у категорії Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Коментарів: 266 на публікацію “Категорії водійських прав в Україні”

 1. Юра on Лютий 19th, 2013 at 21:06

  Якшо відкрита категорія “С” , “С1″ відсутня, автомобіль повна маса якого 3800 і маса без навантаження 2250, я маю право керувати даним автомобілем?

 2. Аnna on Лютий 21st, 2013 at 10:53

  Доброго дня!
  У відповідності до п.1.2. Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, затвердженої Наказом МВС від 07.12.2009 р., особи допускаються до керування транспортними засобами за наявності у них національного посвідчення водія відповідної категорії. Транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, залежно від їх типів і призначення поділяються на категорії С1 – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кілограмів (від 7700 до 16500 фунтів); С – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кілограмів.
  Таким чином, Ви не маєте права керувати автомобілем, повна маса якого 3800 кг, при наявності категорії “С”.

  Проте згідно п. 2.27 вищезгаданої Інструкції, посвідчення водія, які були видані до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, можуть бути обміняні на нові. При цьому в нових посвідченнях водія проставляються категорії С1, С – відповідає категорії С.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 3. Дмитро on Квітень 15th, 2013 at 19:05

  Доброго вечора, скажіть будь-ласка, я отримав права категорії А В С 05.10.2009 року весь цей час на мені не числилось і не числиця жодного транспортного засобу. Я маю скутера з 11.08.2011 року , який ще не зареєстрований. Якщо я буду відкривати категорію А1 мені потрібно здавати тестовання на компютері.
  Дякую.

 4. Аnna on Квітень 16th, 2013 at 10:07

  Шановний, Дмитро!

  У відповідності до п. 27 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого Постановою КМУ від 20 травня 2009 р. N 511, посвідчення водія, видане до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 р. N 586-VI ( 586-17 ) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, може бути обміняне на нове згідно з пунктами 25 і 26 цього Положення. При цьому в новому посвідченні водія зазначаються категорії А1, А – відповідає категорії А.
  А згідно п. 25 цього Положення особи, які керують транспортним засобом (якщо це підтверджено відповідними документами), обмінюють посвідчення водія без складення іспитів.

  Так як Ви отримали посвідчення водія 5 жовтня 2009 року (після набрання чинності вищезгаданого Закону), то Вам необхідно складати іспит.

  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 5. Дмитро on Квітень 24th, 2013 at 01:11

  Дякую за допомогу!!!
  Хочу ще запитати:
  В мене права категорії А В С получені 05.10.2009 року. Чи можу я в цей час їздити на транспортних засобах які відповідають моїм відкритим категоріям, якщо у весь цей час відколи я получив права, на мені не числилось і не числиця жодного транспортного засобу?
  Чи мені потрібно перездавати чи міняти права?

 6. Аnna on Квітень 26th, 2013 at 14:59

  Шановний, Дмитро!

  У відповідності до п. 2.2. Правил дорожнього руху від.10.10.2001 р. власник транспортного засобу, а також особа, яка використовує такий транспортний засіб на законних підставах, можуть передавати керування транспортним засобом іншій особі, що має при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії. Власник транспортного засобу може передавати такий засіб у користування іншій особі, що має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй реєстраційний документ на цей транспортний засіб.
  Згідно п. 1.3 Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, затвердженого Наказом МВС від 07.12.2009 р. N 515 посвідчення водія видається особам за умови, що вони не мають медичних протипоказань, закінчили підготовку, перепідготовку водіїв транспортних засобів за відповідними програмами в акредитованих Державтоінспекцією МВС закладах (далі – заклад), про що отримали свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв, склали іспити в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції, на території обслуговування яких зареєстровані за місцем проживання.
  Серед вищеперерахованих підстав немає вимоги про наявність власного автомобіля.
  Таким чином, Вам не потрібно перездавати іспит.

  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 7. Роман on Червень 13th, 2013 at 11:08

  Доброго дня. На даний момент я не маю прав, однак хочу їх виробити через авто школу, конкретно мене цікавлять категорії В та С1, однак жодна автошкола не виробляє категорію С1, яким чином я можу виробити цю категорію? Завчасно дякую за відповідь.

 8. Аnna on Червень 20th, 2013 at 08:27

  Доброго дня, Роман!

  У відповідності до п. 2.3. Інструкції про порядок прийняття іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, затвердженої наказом МВС від 07.12.2009 р. №515, посвідчення водія категорій A1, A, В1, В, С1, С або декількох із цих категорій видаються особам, які пройшли підготовку водіїв транспортних засобів відповідних категорій, склали в Центрі іспити зі знань Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306, та навичок керування транспортними засобами за кожною з категорій, що відкривається.
  Згідно п. 2.6. цієї ж Інструкції посвідчення водія з відкриттям нижчих категорій може бути видано особам після надання ними до Центру довідки про проходження 20-годинного курсу навчання керування відповідним транспортним засобом у закладі, документів, що підтверджують факт керування транспортним засобом протягом останніх 12 місяців за однією з діючих категорій, та складання іспитів з керування транспортним засобом відповідної нижчої категорії.
  Можливе одночасне відкриття двох або більше нижчих категорій за наявності відповідних довідок про проходження 20-годинного курсу навчання керування відповідним транспортним засобом із закладів та після складання іспитів з керування транспортними засобами за кожною з категорій, що відкриваються.
  Нижчими категоріями до інших вважаються С1 – до С, D1, D.

  З повагою, ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 9. Олександр on Серпень 5th, 2013 at 23:57

  До якої категорії відноситься сідловий тягач? С чи СЕ?

 10. Аліна ЮК on Серпень 21st, 2013 at 14:55

  доброго дня!
  Відповідно до п. 1.2. “Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія” передбачено, що особи допускаються до керування транспортними засобами за наявності у них національного посвідчення водія відповідної категорії. Транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, залежно від їх типів і призначення поділяються на категорії ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE – состав транспортних засобів з тягачем категорії В, С1, С, D1 або D, яким водій має право керувати, але який не належить до зазначених категорій составів транспортних засобів.
  Згідно п. 2.13 “Правил дорожнього руху” затвердженого постановою КМУ від 10.10.2001 року за № 1306 передбачено, що транспортні засоби належать до таких категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE – состави транспортних засобів з тягачем категорії В, С1, С, D1 або D та причепом, повна маса якого перевищує 750 кілограмів.

  з повагою,
  ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 11. РОМАН on Серпень 31st, 2013 at 15:04

  Доброго дня.Хотів би спитати чи маю я право керувати скутаром до 50кс маючи категорію -А з 31.08.2013року

 12. НИКОЛАЙ on Вересень 1st, 2013 at 14:47

  доброго дня. умене є категорії А С. як відкрити мені категорію В. чи потрібно здавати правила.

 13. Аnna on Вересень 11th, 2013 at 14:31

  Шановний, Николай!

  Згідно п.28 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, для відкриття нижчих категорій особа подає до реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції довідки про проходження двадцятигодинних курсів навчання керуванню на відповідному транспортному засобі у закладах з підготовки водіїв, підтвердження керування транспортним засобом протягом останніх 12 місяців за однією з відкритих категорій та складає практичний іспит з керування на транспортному засобі нижчої категорії. Можливе одночасне відкриття двох або більше нижчих категорій за наявності відповідних довідок, виданих закладами з підготовки водіїв, та складення практичних іспитів за кожною з таких категорій.
  Нижчими категоріями вважаються B – до C1, C, D1, D.
  Якщо особа не керує транспортним засобом протягом останніх 12 місяців, відкриття нижчих категорій здійснюється після складення теоретичного та практичного іспитів.

  З повагою,
  ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 14. Аnna on Вересень 11th, 2013 at 14:31

  Шановний, Роман!

  Згідно п.3 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія категорії А – мотоцикли та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб. сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше.
  Таким чином, Ви не маєте права керувати скутером до 50 куб.см при наявності посвідчення категорії А. Потрібно відкрити категорію А1 – мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт.

  З повагою,
  ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 15. Руслан on Вересень 19th, 2013 at 17:51

  Доброго дня! У мене є посвідчення водія, в якому є категорія C та D видані в 2013 році. Чи маю я право керувати автомобілем, який належить до категорії C1 та D1? Якщо взяти категорію D – я маю право перевозити пасажирів, кількість яких перевищує 16,(для прикладу можна взяти Mercedes Sprinter(18 місць)), а якщо такий же самий автомобіль (Mercedes Sprinter) буде обладнано на 15 місць-я не маю право керувати??? Це ж не логічно. Дякую.

 16. Аnna on Вересень 20th, 2013 at 15:36

  Шановний, Руслан!

  Згідно п.28 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами для відкриття нижчих категорій особа подає до реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції довідки про проходження двадцятигодинних курсів навчання керуванню на відповідному транспортному засобі у закладах з підготовки водіїв, підтвердження керування транспортним засобом протягом останніх 12 місяців за однією з відкритих категорій та складає практичний іспит з керування на транспортному засобі нижчої категорії. Можливе одночасне відкриття двох або більше нижчих категорій за наявності відповідних довідок, виданих закладами з підготовки водіїв, та складення практичних іспитів за кожною з таких категорій.
  Нижчими категоріями вважаються:
  D1 – до D;
  С1 – до С, D1, D;
  Якщо особа не керує транспортним засобом протягом останніх 12 місяців, відкриття нижчих категорій здійснюється після складення теоретичного та практичного іспитів.

  Якщо Ви переобладнаєте автомобіль на 15 місць при наявності водійських прав категорії “D”, то Ви не матимете права на керування цим транспортним засобом. Проте, якщо Ви відкриєте собі категорію “D1”, то на такий вид транспорту Ви його матимете.

  З повагою,
  ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 17. Сергій on Вересень 21st, 2013 at 17:23

  доброго дня! мені 19 р ,маю категорії авс, маю вже рік доручення на легкове авто, чи можу я отримати категорію СЕ ? або для цього мені потрібно?

 18. Аnna on Вересень 23rd, 2013 at 07:54

  Шановний, Сергій!

  Відповідно до п.9 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, право на керування транспортними засобами категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE надається особам, які мають посвідчення водія категорії В, С1, С, D1 і D або кількох з них та безперервний річний стаж керування транспортними засобами категорії В, С1, С, D1, D, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів.

  З повагою,
  ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 19. Юлія on Вересень 24th, 2013 at 14:10

  Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, у вирішенні такого питання.
  У грудня 2012 року мною були отримані водійські права з відкритою категорією “С”. На сьогоднійшній день (минуло 9 місяців) мені б хотілось відкрити категорію “В”. Питання в тому:
  1. Чи потрібно здавати теорію?
  2. Чи потрібно знову звертатися до автошколи (так як інструктор з автошколи сказав, що будь-які відкриття категорій робляться лише через автошколу)?
  3. Якщо не потрібно звертатись до втошколи, які документи необхідно надати до МРЕО, та скільки це буде коштувати?

 20. Олександр on Жовтень 23rd, 2013 at 08:28

  добрий день.роз’ясніть будь ласка мені
  -.чи можу я здійснювати між обласні перевозки другим водієм на мерседес спрінтер(22 чол.)якщо кат.D я отримав 2 місяці назад..(Даі зупинили нас в Умані,причому я за кермом не був,і сказали що я не маю права здійснювати міжобласні перевозки,бо не маю стажу кат D роки,а тільки по місту і області.Поясніть будь ласка.ДЯКУЮ….

 21. Аnna on Листопад 29th, 2013 at 08:22

  Доброго дня, Юлія!
  Згідно п.2.6. Інструкціїї про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень воді від 22 січня 2010 р., що посвідчення водія з відкриттям нижчих категорій може бути видано особам після надання ними до Центру надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів, на території обслуговування яких зареєстровані за місцем проживання: довідки про проходження 20-годинного курсу навчання керування відповідним транспортним засобом у закладі (автошкола), документів, що підтверджують факт керування транспортним засобом протягом останніх 12 місяців за однією з діючих категорій, та складання іспитів з керування транспортним засобом відповідної нижчої категорії.
  Нижчими категоріями до інших вважаються, зокрема B – до C1, C, D1, D.
  Інформацію щодо оплати можете отримати, звернувшись до ВРЕР ДАЇ (МРЕО).
  Таким чином, Вам потрібно звернутись до автошколи для проходження 20-годинного курсу навчання керування відповідним транспортним засобом, після чого потрібно буде здати теорію.

  З повагою,
  ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 22. Максим on Лютий 26th, 2014 at 12:09

  Доброго дня
  маю прова ВС чи маю я право керувати фурою, чи мені потрібно категорія СЕ?

 23. Володимир on Квітень 23rd, 2014 at 02:39

  Добрий день! Допоможіть будьласка у вирішенні питання. Я маю посвідчення водія з категоріями “В,С1″, чи маю я право керувати вантажним автомобілем в якого вантажопідйомність складаэ 7000кг? Поясніть будь ласка… ДЯКУЮ..

 24. Сергей on Липень 28th, 2014 at 08:37

  Маю посвідчення категорії В1 Чи маю я право керувати мопедом або мотоціклом?

 25. Віктор on Жовтень 7th, 2014 at 08:54

  Доброго дня!
  Підкажіть будь-ласка, чи маю я право керувати скутером, якщо в мене відкрита категорія А від 20.06.2008р.?

 26. Екатерина Данюк on Жовтень 31st, 2014 at 11:46

  Доброго дня, Андрію. Так, Ви маєте право керувати скутером. Посвідчення водія, видане до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 р. N 586-VI ( 586-17 ) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, може бути обміняне на нове. При цьому в новому посвідченні водія зазначаються категорії: А1, А – відповідає категорії А. Особи, які керують транспортним засобом (якщо це підтверджено відповідними документами), обмінюють посвідчення водія без складення іспитів. Особам, які протягом останніх 12 місяців не керували транспортними засобами, обмін посвідчень водія проводиться після складення теоретичного і практичного іспитів без обов’язкового додаткового їх навчання в закладі з підготовки водіїв.

 27. Ігор on Листопад 16th, 2014 at 01:26

  Цікаво, але народні обранці, які мали б служити людям на добро, чомусь навпаки створюють лиш зайві клопоти і витягують гроші людей. Чи не мало б автоматично при здачі на вищу категорію зачислятись і нижча? Невже людина яка їздить на КРАЗі не поїде на ГАЗі, чи той хто їздить на АВТОБУСІ не поїде на мікроавтобусі? Абсурд. Як каже Біблія перевернутий розум в людей. До 2010 року проходило, всі їздили і в Європу, а тут придумали. Соромно за державу і бридко від таких законів, якими просто обкрадають людей!!!

 28. Володимир on Листопад 18th, 2014 at 19:57

  Шановний пане юрист консультант будь ласка дайте відповідь на запитання до якої категорії належать транспортні засоби такі як:
  1) трактор, екскаватор, кран
  2) бмп (бойова машина піхоти) танк
  3) бтр (бронетранспортер)
  чи можна цивільній (без воєнного досвіду) людині вивчитись на право водіння такими видами транспорту. І получити права. І де навчають на такі види машин??

 29. Екатерина Данюк on Листопад 27th, 2014 at 16:35

  Шановний Володимире, щодо першої частини вашого запитання: машини, керування якими здійснюється за наявності посвідчення (посвідчення видається лише після складання іспиту на право керування самохідними машинами в державній інспекції держтехнагляду), залежно від їх типів і призначення поділяються на такі категорії: А1 – трактори з потужністю двигуна до 73,5 кВт; А2 – трактори з потужністю двигуна понад 73,5 кВт.,D1 – екскаватори з об’ємом ковша до 4 куб. метрів; D2 – екскаватори з об’ємом ковша понад 4 куб. метри; E1 – навантажувачі з потужністю двигуна до 147 кВт; E2 – навантажувачі з потужністю двигуна понад 147 кВт.
  Щодо другої і третьої частин вашого запитання, то навчання по водінню військової техніки – бмп, бтр здійснюється в армії, проте до такого навчання потрібно вже мати водійське посвідчення категорії С. Крім того, у військових ВНЗ, зокрема в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, здійснюється спеціалізована підготовка в даному напрямку.
  З повагою, ЮК «Юріс-Консалт».

 30. Екатерина Данюк on Листопад 27th, 2014 at 16:50

  Шановний Сергію, посвідчення категорії В1 дає Вам право керувати квадро- і трициклами, мотоколясками та іншими триколісними (чотириколісними) транспортними засобами, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів, а посвідчення категорії А1 – мопедами, моторолерами та іншими двоколісними (триколісними) транспортними засобами, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт.
  З повагою, ЮК «Юріс Консалт».

 31. Микола on Листопад 30th, 2014 at 19:24

  Доброго вечора,
  підкажіть будь ласка, якщо в мене відкрита тільки категорія В (травень 2014) чи я можу перевозити до 8 пасажирів не маючи офіційного стажу роботи водієм?
  Тобто чи потрібен стаж для категорії В щоб возити 8 чоловік.
  Дякую.

 32. Екатерина Данюк on Грудень 5th, 2014 at 16:02

  Доброго дня, Миколо. Відповідно до п.21.5. Правил дорожнього руху, затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10.10.2001 р.,перевезення пасажирів (до 8 чоловік, крім водія) у пристосованому для цього вантажному автомобілі дозволяється водіям, які мають стаж керування транспортним засобом більше трьох років і посвідчення водія категорії “С”, а у разі перевезення понад зазначену кількість (включаючи пасажирів у кабіні) – категорій “С” і “D”.

 33. oleg on Грудень 17th, 2014 at 23:03

  доброго вечора!цікавить питання наступного змісту. Маю категорію B (серпень 2013).чи обов’язкова наявність категорії С,окрім стажу,для здобуття категорії D?

 34. Юрій on Грудень 22nd, 2014 at 15:15

  Доброго дня! У 2005р. я отримав посвідчення водія категорії “B”. У 2014 я відкрив категорію “C” За весь цей час я керував автомобілями не зареєстрованими на своє ім`я, виключно по дорученню, а останніх півтори року керую автомобілем зареєстрованим на своє імя. Всі доручення я зберіг, тобто в мене водійський стаж становить більше трьох років без перериву.Тепер хочу відкрити категорію “D”, але стикнувся з такою проблемою- в автошколі вимагають ще копію свідотства про реєстрацію транспортного засобу, яким я керував по дорученню. Чи не достатньо для цього самого доручення, в якому прописана вся інформація про автомобіль і його власника, при тому, що даний автомобіль не знімався з обліку?

 35. сергій on Грудень 27th, 2014 at 18:36

  Доброго вечора,
  підскажіть будь ласка,якщо в мене водійське посвідченя видане 1999р.
  і відкриті 3 категорії а,в.с,якщо я піду вчитися на категорії
  е і д,які категорії мені відкриють.
  Дякую

 36. Тарас on Січень 8th, 2015 at 17:04

  добрий день, в мене відкриті категорії A.B.C. в 2007 році, що потрібно щоб відкрити категорії D.E ?

 37. Екатерина Данюк on Січень 15th, 2015 at 15:53

  Шановний Тарасе, відповідно до п. 9 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами право на керування транспортними засобами категорії D надається особам, які мають посвідчення водія категорій В, С1, С, D1, Т або кількох з них, та навички керування транспортними засобами відповідної категорії більше трьох років протягом останнього часу, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами категорії D, а право на керування транспортними засобами категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE надається особам, які мають посвідчення водія категорії В, С1, С, D1 і D або кількох з них та навички керування транспортними засобами категорії В, С1, С, D1, D більше одного року протягом останнього часу, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали в центрі Державтоінспекції практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 38. Екатерина Данюк on Січень 15th, 2015 at 16:08

  Шановний Юрію, відповідно до п.9 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами (затверджене постановою КМУ від 08.05.1993 р.№340) для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю,керування транспортним засобом підтверджується реєстраційними документами на такий транспортний засіб та документами, що надають право на користування ним, засвідченими в установленому порядку.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 39. Вадим on Січень 21st, 2015 at 15:03

  Добрий день. Якщо в цьому році я получив права А,Б,С категорій, то для керування скутером 49,9 куб, мені потрібно ще і А1 відкривати, чи А категорія відповідає А1 категорії?

 40. Екатерина Данюк on Січень 23rd, 2015 at 14:42

  Шановний Вадиме, якщо Ви отримали у 2015 році водійські права, то в них має бути зазначена категорія А1.

 41. Тарас on Лютий 2nd, 2015 at 20:46

  Доброго вечора. Я записався на курси по катерогіях ВС і С1, на яких машинах я буду вчитися їздити, скільки разів необхідно буде здавати тести в автошколі та на яких машинах я буду здавати водіння в ДАІ?

 42. Екатерина Данюк on Лютий 6th, 2015 at 12:15

  Шановний Тарасе, дану інформацію Ви можете отримати тільки в автошколі, яку Ви відвідуєте.

 43. Артур on Лютий 14th, 2015 at 14:40

  Добрий день, чи можу я здати на права категорії В, в 16 років?

 44. Екатерина Данюк on Лютий 17th, 2015 at 09:01

  Доброго дня, Артур. Для отримання посвідчення водія категорії В допускаються особи, які досягли 18 років!!!

 45. Богдан on Лютий 25th, 2015 at 18:32

  Доброго дня!
  Підскажіть будь-ласка як зарегеструвати Баггі (англ. buggy) в ДАІ?

 46. Екатерина Данюк on Березень 3rd, 2015 at 16:13

  Шановний Богдане, які документи, в тому числі правовстановлюючий, у Вас є на даний транспортний засіб?

 47. Клімішин Анатолій on Березень 3rd, 2015 at 17:51

  В ПДР пункт 2.13
  Право на керування транспортними засобами особам може бути надано:
  мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії А1, А) — з 16-річного віку;

  автомобілями, колісними тракторами, самохідними машинами, сільськогосподарською технікою, іншими механізмами, які експлуатуються на вулично-дорожній мережі, всіх типів (категорії В1, В, С1, С), за винятком автобусів, трамваїв і тролейбусів, — з 18-річного віку;
  Чи значить, що керувати трахтором можна з посвідченням водія ? дякую.

 48. Екатерина Данюк on Березень 4th, 2015 at 09:37

  Доброго дня, Анатолію! До керування тракторами допускаються особи, які мають посвідчення тракториста-машиніста на право керування машинами відповідних категорій:
  А1 – трактори з потужністю двигуна до 73,5 кВт;

  А2 – трактори з потужністю двигуна понад 73,5 кВт.

  Відповідно до п.3 Постанови КМУ №217 від 02.04.1994 р.( в редакції від 07.11.2014 р.) видача посвідчень тракториста-машиніста проводиться державною інспекцією сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах тільки тим особам, які постійно або тимчасово проживають чи навчаються на території Автономної Республіки Крим, області, міст Києва, Севастополя або району відповідно.

 49. Андрій on Березень 6th, 2015 at 13:08

  Я маю категорію A, B, C закінчив курси підготовки по категорії D, E в 2003році. При здачі сьогодні які категорії мають будуть відкрити?

 50. Екатерина Данюк on Березень 13th, 2015 at 12:09

  Шановний Андрію, Вам необхідно повторно пройти курси підготовки по категоріям D (за бажанням – додатково D1), E(за бажанням – додатково CE, С1E), оскільки відповідно до п. 16 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затверджене Постановою Кабінету Міністрів від 08.05.1993 р. №340, видане свідоцтво про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів вважається дійсним лише протягом 10 років з дня закінчення закладу. Після цього отримаєте право здавати екзамени в ДАЇ, після здачі яких отримаєте вищевказані категорії водійських прав.

 51. Ігор on Березень 16th, 2015 at 16:14

  Доброго дня. Маю права категорії “С”(видані 19.05.11). Також є довідки про 20-и годинну перепідготовку на категорії “А”, “В”, “С1″(видані 16-18.06.11). Чи можу я зараз зробити права з цими категоріями використавши ці довідки 4річної давнини? Чи треба буде проходити знову перепідготовку? Чи треба буде здавати екзамени з водіння і теорії?

 52. Володимир on Березень 17th, 2015 at 00:54

  Доброго дня! У мене права категорії В, видані ще 1997 р.! Постанова від 8 травня 1993 р. №340 говорить про заміну старих прав на нові, де вже буде проставлена категорія В1. Чи можу я керувати, на даний момент, квадроциклом? Тобто, чи старі права для керування квадроциклом будуть чинні? (чи не оштрафують через формальність?)

 53. Екатерина Данюк on Березень 17th, 2015 at 10:19

  Доброго дня, Ігоре.Вам потрібно буде здати лише екзамен в ДАЇ.

 54. Екатерина Данюк on Березень 17th, 2015 at 12:42

  Шановний Володимире, Ви маєте право керувати квадроциклом за наявними водійськими правами.

 55. Віталій on Березень 21st, 2015 at 21:23

  Доброго дня!Підскажіть буть ласка,в мене категорія “В” відкрита з 2012року,через тиждень получаю категорію “С”"С1″ чи можу я одразу подавати на категорію”С1Е”"СЕ”…А якщо ні? Обясніть чому?

 56. Екатерина Данюк on Березень 24th, 2015 at 12:28

  Шановний Віталію, якщо маєте безперервний річний стаж керування транспортними засобами категорії В, то можете одразу подавати на отримання посвідчення категорії СЕ та С1Е.

 57. Віталій on Березень 24th, 2015 at 22:39

  Дякую)і ще одне питання,а якщо я не маю офіційного стажу,але на мені числились автомобілі,це може вплинути натомість стажу?

 58. Екатерина Данюк on Березень 25th, 2015 at 09:01

  Віталію, для осіб, які керують власним транспортним засобом, керування транспортним засобом підтверджується реєстраційними документами на такий транспортний засіб, для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю,-реєстраційними документами на такий транспортний засіб та документами, що надають право на користування ним, засвідченими в установленому порядку.

 59. Дима on Березень 30th, 2015 at 16:57

  Посвідчення водя в мене нового стандарту. Я маю категорія А на мотоцикл – чи маю право їздити на скутері?

 60. Андрій on Березень 31st, 2015 at 08:11

  Доброго дня. Підкажіть будь ласка. Документи водія у мене вже 9 років, відкриті категорії B1,B,C1,C. Хотів би відкрити категорії C1E, CE. Але на сайті Департаменту ДАI МВС України прочитав, що для цього потрібен документ, який підтверджує водійський стаж. І тут виникла проблема – весь час (усі 9 років) я користувався автомобілем, який мені по документах не належав, довіреності не збереглись. Як мені в такому випадку підтвердити водійський стаж?

 61. Екатерина Данюк on Березень 31st, 2015 at 09:00

  Дмитре, для того, щоб мати право їздити на скутері, потрібно відкрити категорію А1.

 62. Володимир on Березень 31st, 2015 at 15:22

  Добрий день. Скажіть, будь ласка, чи можу я керувати легковим автомобілем з причіпом, маса якого 150 кг і вантажопідйомність 700 кг. У мене відкриті категорії В,В1, С, С1 та великий водійський стаж. Щиро дякую.

 63. Екатерина Данюк on Квітень 2nd, 2015 at 14:57

  Шановний Андрію, потрібно взяти у нотаріуса витяг з Єдиного реєстру довіреностей або копію довіреності у того нотаріуса, який її оформив.

 64. Екатерина Данюк on Квітень 6th, 2015 at 10:08

  Шановний Володимире, відповідно до п.5. Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами водіям транспортних засобів категорій В, С1, С, D1 і D дозволяється керувати такими засобами також з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів. При цьому водіям транспортних засобів категорії В дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів, але не перевищує маси автомобіля без навантаження, і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа не перевищує 3500 кілограмів.

 65. Олег on Квітень 6th, 2015 at 20:32

  Доброго дня. У мене відкриті категорії ВС, Чи можу я управляти транспортними засобами, які відносяться до категорій В1, С1. А також А? Дякую за відповідь.

 66. Екатерина Данюк on Квітень 8th, 2015 at 09:04

  Доброго дня, Олег. Щоб управляти транспортними засобами зазначених вами категорій, потрібно відкрити відповідні категорії.

 67. Екатерина Данюк on Квітень 8th, 2015 at 14:43

  Шановний Олег, категорії В достатньо для здобуття категорії D.

 68. Андрій on Квітень 10th, 2015 at 21:54

  Доброго вечора.У мене відкрита категорія “В1″ і “В”, чи можу я відкрити категорію “С1″ не відкриваючи головну категорію “С”

 69. Екатерина Данюк on Квітень 14th, 2015 at 11:54

  Шановний Андрію, можете, адже транспортні засоби категорії С1 – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кілограмів (від 7700 до 16500 фунтів), а С – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кілограмів (16500 фунтів).

 70. Максим on Квітень 20th, 2015 at 18:17

  Доброго дня, я хочу здати на права, на категорію С. Через який термін я можу пройти перепідготовку на категорію В?

 71. Валєра on Квітень 21st, 2015 at 10:17

  Доброга дня. В мене відкрита В категорія, чи можу я відкрити собі D категорію.Дякую

 72. Валєра on Квітень 21st, 2015 at 14:49

  Добрий день. У мене відкрита В категорія. Я відкриваю С. Чи залишається водійський стаж, якщо В категорія відкрита у 2007 році.

 73. Екатерина Данюк on Квітень 22nd, 2015 at 07:36

  Шановний Валерій, те, що відкриття категорії В(чи іншої) – не є підтвердженням водійського стажу. Документами, які підтверджують факт керування транспортними засобами, можуть бути:для осіб, що працюють водіями, – витяг з трудової книжки або довідка з місця роботи із зазначенням дати наказу про призначення особи на посаду, дати, з якої така особа працює водієм, марки закріпленого транспортного засобу і його номерного знака. Витяг із трудової книжки або довідка з місця роботи засвідчується підписом посадової особи підприємства і скріплюється печаткою; для осіб, які керують власним транспортним засобом, – реєстраційні документи на такий транспортний засіб;для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю, – реєстраційні документи на такий транспортний засіб та документи, що надають право на керування ним.

 74. Екатерина Данюк on Квітень 22nd, 2015 at 08:15

  Шановний Валерій, відповідь на Ваше запитання знаходиться у коментарях до даної статті. Будь ласка, ознайомлюйтеся.

 75. Екатерина Данюк on Квітень 22nd, 2015 at 08:19

  Шановний Максиме, це можна зробити одночасно.

 76. Олександр on Травень 8th, 2015 at 11:07

  Чи маю я право на керування моторолером до 50см3 (кат. А1) маючи відкриті категорії В та В1?

 77. Екатерина Данюк on Травень 8th, 2015 at 13:39

  Ні, Ви не маєте права.

 78. Вадім on Травень 11th, 2015 at 18:46

  Доброго дня! Цікавить допомога в наступному питанні-якими документами можна засвідчити водійський стаж (страховкою,дорученням?)?

 79. Екатерина Данюк on Травень 15th, 2015 at 13:29

  Шановний Вадиме, документом, що підтверджує управління транспортним засобом, може бути:
  - для осіб, що працюють водіями, — витяг з трудової книжки або довідка з місця роботи із зазначенням дати наказу про призначення особи на посаду, дати, з якої така особа працює водієм, марки закріпленого транспортного засобу і його номерного знака. Витяг із трудової книжки або довідка з місця роботи засвідчується підписом посадової особи підприємства і скріплюється печаткою;
  - для осіб, які керують власним транспортним засобом, — реєстраційні документи на такий транспортний засіб (свiдоцтво про реєстрацiю транспортного засобу (технічний паспорт), тимчасовий реєстраційний талон, облікова картка транспортного засобу);
  - для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю, — реєстраційні документи на такий транспортний засіб та документи, що надають право на керування ним.

 80. Сергей on Травень 22nd, 2015 at 13:43

  Добрый день в 2015 году получил права категории С до этого у меня были А и В , 10 лет управляю легковым авто (вписан в тех.паспорт) могу ли я получить права на категорию СЕ

 81. Екатерина Данюк on Травень 22nd, 2015 at 15:15

  Шановний Сергію, звичайно, можете, оскільки маєте необхідний водійський стаж!

 82. Сергій on Травень 26th, 2015 at 19:23

  Здравствуйте! Маю відкриті категорії В, С, С1. Питання, чи можу я керувати фурою? Якщо ні, то чи потрібно здавати теоретичний іспит в МРЕО після навчання на курсах? Дякую!

 83. Екатерина Данюк on Травень 27th, 2015 at 09:49

  Доброго дня, Сергію. Для експлуатації транспортного засобу з прицепом або напівприцепом, маса яких перевищує 750 кг необхідна категория СЕ або С1Е.
  ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE – состави транспортних засобів з тягачем категорії В, С1, С, D1 або D та причепом, повна маса якого перевищує 750 кілограмів;
  С1 – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кілограмів (від 7700 до 16500 фунтів), состав транспортних засобів з тягачем категорії С1 та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів;
  С – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кілограмів (16500 фунтів), состав транспортних засобів з тягачем категорії С та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів.
  Тобто, для отримання права керування транспортними засобами С1Е та СЕ потрібно пройти перепідготовку за встановленими програмами та скласти практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів в центрі Державтоінспекції. Крім того, потрібно мати навики керування транспортним засобом категорії В, С1, С більше 1-го року протягом останнього часу.

 84. Коля on Червень 3rd, 2015 at 17:20

  Я 28.05.2015 отримав права категорії В, 10.06.2015 я буду відкривати категорію А. Скажіть, чі потрібно мені буде здавати теорію чи лише водіння?

 85. Екатерина Данюк on Червень 8th, 2015 at 10:31

  Шановний Миколо, Вам потрібно буде здавати лише водіння.

 86. Ігор on Червень 15th, 2015 at 18:07

  Доброго дня підкажіть я отримав права категорії … А… в 2005 році тобто права старого зразка . чи маю я право керувати мопедом ( 50 )куб без перездаяі буду вдячний за відповідь

 87. Володимир on Червень 16th, 2015 at 23:44

  Добрий день!Підскажіть будь-ласка як рахується стаж водіння?9 років категорія С і 3 роки категорія В,страховики наполягають на 3 роках,я на 9ти,а як правильно?дякую за відповідь!

 88. Екатерина Данюк on Червень 17th, 2015 at 14:08

  Шановний Володимире, підтвердженням керування транспортного засобу, що і визначає стаж водіння, є реєстраційний документ на такий транспортний засіб, а для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю – реєстраційними документами на такий транспортний засіб, та документами, що надають право на керування ним. Для осіб, що працюють водіями – витяг з трудової книжки, або довідка з місця роботи із зазначенням дати наказу про призначення особи на посаду, дати, з якої така особа працює водієм, марки закріпленого транспортними засобами, і його номерного знаку.

 89. Екатерина Данюк on Червень 18th, 2015 at 13:32

  Доброго дня. Так, маєте право керувати.

 90. Илья Владимирович on Липень 1st, 2015 at 11:10

  Доброго дня. Підскажить якщо я маю категорію С(отриманую у 2015р) і маю авто вантажопід’ємністью 5,5т , чи маю право на керування ним ? Чи потрібно відкривати категорію С1 ?

 91. Екатерина on Липень 2nd, 2015 at 08:08

  Шановний Ілья Володимирович, до категорії С1 відносяться призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кілограмів (від 7700 до 16500 фунтів); категорія С – більше 7500 кілограмів. Вантажопідйомність – це максимальна вага вантажу, яку дозволено перевозити даним автомобілем. Власна вага автомобіля – це вага автомобіля без вантажу та пасажирів. Дозволена максимальна маса авто — маса спорядженого транспортного засобу з вантажем, водієм і пасажирами, що встановлена технічною характеристикою транспортного засобу. Визначивши дозволену максимальну масу авто по технічним характеристикам, визначаєте під яку категорію підпадає, якщо від 3500 до 7500 кілограмів, то Вам потрібно буде відкрити категорію С1.

 92. Дмитро on Липень 20th, 2015 at 18:34

  Доброго дня. Маю права з відкритими категоріями А, В, С1, С, отримав в 2007 році. Чи маю я право керувати мопедом з об’ємом до 50 куб.см при наявності категорії А? Поки що не хочу змінювати водійське посвідчення з відкритою категорією А1. При зупинці інспекторами ДАІ на який закон(статтю, пункт) я можу спертись, аби довести що маю право керувати мопедом?

 93. Андрій on Липень 28th, 2015 at 22:16

  За ПДР України 12.6.б ( Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 дозволяється рух із швидкістю, водії із стажем до 2 років, — не більше 70 км/год.). Як саме рахується стаж з моменту видачі прав чи з моменту реєстрації авто на водія?

 94. Екатерина on Липень 29th, 2015 at 08:07

  Шановний Андрію, з моменту реєстрації авто на водія.

 95. Екатерина on Липень 29th, 2015 at 08:22

  Шановний Дмитро, з власного досвіду зауважу, що не кожен інспектор ДАІ знає, що Ви маєте право керувати даним мопедом. Посвідчення водія, видане до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 р. N 586-VI ( 586-17 ) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, може бути обміняне на нове. При цьому в новому посвідченні водія зазначаються категорії: А1, А – відповідає категорії А. Особи, які керують транспортним засобом (якщо це підтверджено відповідними документами), обмінюють посвідчення водія без складення іспитів. Особам, які протягом останніх 12 місяців не керували транспортними засобами, обмін посвідчень водія проводиться після складення теоретичного і практичного іспитів без обов’язкового додаткового їх навчання в закладі з підготовки водіїв.

 96. Ростислав on Серпень 6th, 2015 at 00:15

  Маю водійське посвідчення з категоріями В і С , чи можу я на легковому авто тягати легковий причіп з повною масою 750кг але з гальмами? прошу надати коректну відповідь.

 97. Екатерина on Серпень 6th, 2015 at 09:40

  Доброго дня, Ростиславе. Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами зазначено, що водіям транспортних засобів категорій В, С1, С, D1 і D дозволяється керувати такими засобами також з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів. При цьому водіям транспортних засобів категорії В дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів, але не перевищує маси автомобіля без навантаження, і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа не перевищує 3500 кілограмів. Тобто, Вам можна керувати легковим авто з причіпом.

 98. Валера on Серпень 8th, 2015 at 18:58

  Добрий вечир підскажіть будласка чи я можу робити на імпортних тракторах з категоріями А1-А2 на приклад Jondeer 8320R? За ранше дякую.

 99. Екатерина on Серпень 10th, 2015 at 09:11

  Доброго дня, Валерій! Звичайно, можете.

 100. Валера on Серпень 14th, 2015 at 06:55

  Дякую Катя і ще одне питання таке десь написано з якими категоріями на яких тракторах можна працювати?

 101. Екатерина on Серпень 14th, 2015 at 07:51

  Постанова КМУ від 02 квітня 1994 р. № 217 “Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень тракториста-машиніста”.

 102. Валера on Серпень 14th, 2015 at 09:49

  Я так понімає шо ніяка перепідготовка і ніякі корочки ненада?

 103. Валера on Серпень 14th, 2015 at 10:11

  Бо часто таке буває шо даї зупиняє і каже шо на імпортні трактори потрібно категорія В.

 104. тарас on Серпень 20th, 2015 at 09:45

  доброго дня! я отримав в автошколі категорію Д. за місяць часу отримав довідку про водіня в автошколі на категорію д1. но мені в МРЕВ СКАЗАЛИ шо категорію д1 можуть виробити тоді коли матиму стаж 3 роки на категоріі Д.

 105. Ярослав on Серпень 20th, 2015 at 10:14

  Доброго дня, чи можу я відкрити категорію В маючи С без навчання?

 106. Юра on Серпень 20th, 2015 at 19:49

  Добрий день,пані Катерино!В мене відкриті категорії B,C1,C,BE,C1E,CE.На В ,С вчився в 1988 році.В мене є мотоцикл с каляскою.Чи я маю право керувати ним?Що мені потрібно ,щоб відкрити категорію B1?Дякую за відповідь.

 107. Екатерина on Серпень 21st, 2015 at 07:26

  Шановний Тарасе, відповідно до ПОЛОЖЕННЯ про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами право на керування транспортними засобами категорії D1 надається особам, які мають посвідчення водія категорії В, С1, С, Т або кількох з них та навички керування транспортними засобами відповідної категорії більше трьох років протягом останнього часу, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали теоретичний і практичний іспити на право керування транспортними засобами категорії D1.

 108. Екатерина on Серпень 21st, 2015 at 08:17

  Доброго дня, Ярослав. Відповідно до норм чинного законодавства: 1.Посвідчення водія категорій A1, A, В1, В, С1, С або декількох із цих категорій видаються особам, які пройшли підготовку водіїв транспортних засобів відповідних категорій, склали в Центрі іспити зі знань Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306 ( 1306-2001-п ) (із змінами) (далі – Правила дорожнього руху), та навичок керування транспортними засобами за кожною з категорій, що відкривається. 2. Посвідчення водія на право керування транспортними засобами категорій А1, А, В1, В, С1, С, D1 і D видаються особам, які склали в центрі Державтоінспекції теоретичний і практичний іспити, категорії ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE – практичний, а на право керування трамваєм або тролейбусом – теоретичний іспити. Іспити для отримання посвідчення водія у осіб, які закінчили заклад, приймаються в Центрі за місцезнаходженням закладу. Іспити зі знань Правил дорожнього руху ( 1306-2001-п ) та навичок керування транспортними засобами відповідних категорій приймаються екзаменаційними комісіями Центру. Іспити зі знань Правил дорожнього руху ( 1306-2001-п ) проводяться за екзаменаційними білетами, затвердженими департаментом Державтоінспекції МВС.

 109. Екатерина on Серпень 21st, 2015 at 08:37

  Доброго дня, а водійські права в якому році отримали? Посвідчення водія, які були видані до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 року N 586-VI ( 586-17 ) “Про
  внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, можуть бути обміняні на нові згідно з пунктом 2.24 цієї Інструкції. При цьому в нових посвідченнях водія проставляються категорії:
  A1, A – відповідає категорії A;
  В1, В – відповідає категорії В;
  С1, С – відповідає категорії С;
  D1, D – відповідає категорії D;
  BЕ – відповідає категоріям В і Е;
  C1E, СЕ – відповідає категоріям C і Е;
  D1E, DЕ – відповідає категоріям D і Е;
  Т – відповідає категоріям “трамвай”, “тролейбус”.
  Посвідчення водія з відкритими категоріями A, що були отримані особами до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 року N 586-VI ( 586-17 ) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, обмінюються відповідно до пункту 2.24 цієї Інструкції із зазначенням у нових посвідченнях водія категорій A1, A та В1.

 110. Юра on Серпень 21st, 2015 at 15:03

  Мені,при втраті прав старого зразка ,де були категорії B,C,E у 2007 році видали права нового зразка ,але категорію В1не вказали.Я вчора звернувся в МРЕО ,вони оглянули мої права ,і сказали ,що Поміняють мені права і внесуть категорію В1,за що я маю заплатити 240 гр.І сказали ,що в 2007 році мені помилково не внесли В1.Я свої перші права з категоріями В,С я отримав в 1988 році.

 111. Володя on Серпень 21st, 2015 at 19:36

  Доброго дня! рік тому я здав на права відкривши категорію С.потреби користуватися ними в мене не було й немає. так вони рік і пролежали.. як мені здати на нижчу категорію, наприклад В? куди для цього потрібно звертатись? і чи вплине фактор часу? адже я не зробив це одразу коли отримав водійське посвідчення категорії С

 112. Сергій on Серпень 25th, 2015 at 10:17

  Добрий день , чи можна мены керувати пасажирським тз автобус мерседес 208 на 13 місць крім місця водія якщо в мене категорія АБС і чи зроблять мені страховку на цей тз в страховій компаніі любій

 113. Екатерина on Серпень 28th, 2015 at 12:31

  Шановний Володимире, Вам потрібно звернутися в автошколу.

 114. Екатерина on Серпень 28th, 2015 at 13:05

  Доброго дня. Для цього Вам потрібно отримати категорію D1. Щодо отримання інформації по страхуванню транспортного засобу звертайтеся безпосередньо до страхових компаній.

 115. Володя on Серпень 29th, 2015 at 01:06

  для чого? поясніть будь-ласка

 116. Андрій on Вересень 4th, 2015 at 10:36

  Доброго дня.Скажіть будь ласка,при наявності категорій B і С,відмітки В1 і С1 у посвідченні є обов/язковими чи ні?

 117. Андрій on Вересень 4th, 2015 at 10:42

  Дякую!!!

 118. Станіслав on Вересень 8th, 2015 at 18:35

  Доброго дня!
  В мене є права тракториста машиніста, трактор на батька, але я на ньому також вожу. При здачі на права я здавав екзамен на ПДР. Запитання: при навчанні на категорію В або С легкового транспорту мені потрібно заново здавати правлила чи все д таки самі навички ізди на лег.авто в ДАІ? Дякую за відповідь

 119. Віталій on Вересень 12th, 2015 at 15:35

  Доброго дня.Маю категорії А,В,С.Планую отримати категорію СЕ.Для підтвердження стажу водіння маю реєстраційний документ,в якому в особливих відмітках вказано “Має право користуватись”.Чи достатньо цього для підтвердження стажу водіння?

 120. Екатерина on Вересень 15th, 2015 at 09:27

  Ні, не є обовязковими.

 121. Екатерина on Вересень 15th, 2015 at 09:47

  Доброго дня, Станіслав. Потрібно пройти курс навчання (за детальною інформацією звертайтеся до найближчої автошколи) та здати іспит (теорію та практику).

 122. Екатерина on Вересень 21st, 2015 at 08:36

  Шановний Віталію, даний документ підтверджує Ваш стаж водіння.

 123. Богдан on Жовтень 7th, 2015 at 20:10

  Добрий вечір. В мене є категорії ВД, хочу відкрити СЕ. В автошколі сказали що можна пройти курс зразу на СЕ, а в МРЕО сказали що по закону потрібно відучитись на С, а потім на Е. Чи можу я відкрити зразу СЕ?

 124. Екатерина on Жовтень 8th, 2015 at 14:38

  Шановний Богдане, відповідно до закону (наказу № 515 МВС від 07.12.2009 р.) право на керування транспортними засобами категорій CE надається особам, які мають посвідчення водія категорій B, C1, C, D1 і D або кількох з них та безперервний річний стаж керування транспортними засобами категорії B, C1, C, D1, D, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали в Центрі практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів.

 125. Степан on Жовтень 10th, 2015 at 19:46

  1)якщо в тех паспорті написано пасажирський B і невказано місць то по суті я можу возити більше 8 пасажирів?
  2)або написано груз пас і також невказано місць можу возити більше 8 чоловік?

 126. Екатерина on Жовтень 12th, 2015 at 08:19

  Шановний Степане, В — автомобілі, максимальна вага яких не перевищує 3500 кг, а кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує восьми, і нічого більше не потрібно видумувати.

 127. Назарій on Жовтень 26th, 2015 at 10:50

  Доброго дня. Моя категорію водійського посвідчення – В, чи можу я їздити з причепом масою до 750 кг.?

 128. Андрій on Жовтень 26th, 2015 at 20:25

  Доброго вечора. В мене запитання про категорії, у водійському посвідченні. Якщо у мене відкрита категорія С чи зможу я керувати транспортним засобом категорії С1.

 129. Екатерина on Жовтень 28th, 2015 at 09:42

  Шановний Назарій, відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами зазначено, що водіям транспортних засобів категорій В, С1, С, D1 і D дозволяється керувати такими засобами також з причепом, дозволена максимальна маса якого не перевищує 750 кілограмів. При цьому водіям транспортних засобів категорії В дозволяється керувати такими засобами з причепом, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кілограмів, але не перевищує маси автомобіля без навантаження, і загальна дозволена максимальна маса такого транспортного засобу і причепа не перевищує 3500 кілограмів.

 130. Екатерина on Жовтень 28th, 2015 at 10:28

  Шановний Андрію, це залежить від того коли Ви отримали водійські права. Якщо водійські права категорії С отримано до вересня 2008 р., то маєте право керувати транспортним засобом категорії С1, в протилежному випадку – потрібно пройти навчання в автошколі і здати іспити.

 131. ирина on Грудень 9th, 2015 at 23:31

  добрый вечер! подскажите пожалуйста мне сделали ошибку в фамилии . я попросила переделать но мне сказали в кассу заплатить 241 гр. как поступить ?????

 132. Екатерина on Грудень 10th, 2015 at 09:09

  Шановна Ірино, можна спробувати відстоювати свій інтерес, але це займе багато часу.

 133. Світлана on Грудень 19th, 2015 at 10:03

  скажіть будь-ласка якщо відкриті категорії В,С1,С,СЕ то категорія С1Е відкривається на основі довідки з автошколи про годинни водінння чи потрібно знову проходити перепідготовку на С1Е. І ще ВЕ відкривається в даному випадку піся проведення перепідготовки на ВЕ чи як?

 134. Ярослав on Грудень 20th, 2015 at 22:31

  Доброго дня. У 2006 році я отримав водійське посвідчення категорії АВС. Чи маю я на сьогоднішній день (без його заміни) право керувати транспортними засобами категорій включно від А1 до С?

 135. Іван on Грудень 21st, 2015 at 02:59

  доброї ночі!!!! Протягом останніх п”яти років у мене були відкриті категорії А,В,С1,С, нещодавно я відкрив і категорію СЕ і помітив одну логічну закономірність при якій мені повинні були автоматично відкрити і категорії ВЕ,С1Е адже як я уже раніше сказав у мене на момент відкритя категорії СЕ уже були відкриті В,С1. Відкриваючи категорію СЕ за правилами я отримав право на керування транспортним составом із причепом повна маса якого перевищує 750 кілограмів. Усі состави транспортних засобів (ВЕ,С1Е,СЕ,Д1Е,ДЕ) перебувають в жорсткій зцепці д одним і тимже прицепом який відноситься до категорії Е. Тож чому новому я повинен навчитися при навчанні водінню категоріям ВЕ,С1Е?

 136. олександр on Грудень 21st, 2015 at 22:14

  Добрий вечір.підкажіть будь-ласка,хочу купити мінівен 8+1,чи маю право керувати з категорією В, чи потрібно здавати на Д?

 137. іван on Грудень 22nd, 2015 at 11:12

  чи маю я право керувати машиною з напівпричепом коли у мене категорія с1 с, в.

 138. Екатерина on Грудень 23rd, 2015 at 09:20

  Шановний Іване, прогляньте попередні коментарі до статті, в них відповідь на питання.

 139. Екатерина on Грудень 23rd, 2015 at 09:23

  Доброго дня, Олександре! Більше 8 місць – потрібна категорія Д.

 140. Іван on Грудень 23rd, 2015 at 18:26

  Олександре! мінівен 8+1 відноситься до категорії В . В мене особисто ГАЗЕЛЬ 2705 грузопасажир 8 пасажирських місь і + 1 водійське в тех. паспорті вказано (ПОВНА МАСА 3500 КГ) ЦЕ З ВАНТАЖЕМ І ПАСАЖИРАМИ, ВКАЗАНО (КАТЕГОРІЯ В),(КІЛЬКІСТЬ СИДЯЧИХ МІСЦЬЗ МІСЦЕМ ВОДІЯ – 9)

 141. Андрій on Грудень 24th, 2015 at 19:45

  Я маю право керувати машиною(бусом Renault Trafic пасажирський де є 7 +1 )в мене категорія В

 142. Андрей on Грудень 24th, 2015 at 19:53

  Доброго вечора. Я маю категорію C, чи можу, я сам їздити з повним навантаженням на автомобілі Камаз? Чи мусить бути зімною особа яка має теж посвідчченя водія категорії C, і стажом більше 3 роки?

 143. Андрей on Грудень 24th, 2015 at 20:37

  Посвідчення водія, получив у Липні 15 року.

 144. Екатерина on Грудень 25th, 2015 at 12:08

  Шановний Андрію,
  категорія С1, що призначена для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кілограмів (від 7700 до 16500 фунтів, потрібна для водіння камазу, категорія С (призначена для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кілограмів (16500 фунтів)) – для камазу з тягачем, категорія СЕ – для Камазу з тягачем. Законодавством не передбачено те, що з вами “мусить бути особа яка має теж посвідчченя водія категорії C, і стажом більше 3 роки”.

 145. Андрей on Грудень 25th, 2015 at 12:41

  Хах, дякую вам гарно за відповідь. На днях зупинили мене на Камазі, і говорили що, я ще немаю права сам їздити на такій машині. Попри те що у мене є відповідна категорія для цього камазу, говорили же я порушив. Т.д. Я з їм говорив шо такого ніде ненаписано, і про таке перший раз чую. А вони ітак на своєму. Не Міліція, а якісь нелюди!

 146. Екатерина on Грудень 25th, 2015 at 12:58

  Доброго дня, Андрію!
  Категорія В необхідня для керування автомобілями, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, – вісім, а тому маєте право керувати вказною машиною.

 147. Екатерина on Грудень 25th, 2015 at 15:04

  Доброго дня, Іване. Можете ознайомитися з інформацією, що Вас цікавить: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/340-93-%D0%BF та http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0074-10.

 148. Екатерина on Грудень 28th, 2015 at 15:36

  Доброго дня, Ярославе. Так, маєте право.

 149. Михаил on Січень 2nd, 2016 at 19:39

  Добрий вечер, в мене є права категорії С , але я ходжу на курси категорії В, можна мені керувати легкови транспортним засобо із справкою , яка підтверджує моє навчання на курсах!?

 150. Екатерина on Січень 4th, 2016 at 14:58

  Доброго дня, Михайле. Ні, не можна.

 151. Стас on Січень 13th, 2016 at 10:59

  Доброго дня я збираюсь відкривати категорії C1E, СЕ для яких потрібно 1 рік стажу я не був вписаний в тех паспорт а мав доручення на авто після року стажу авто продалось але в авто школі є докумнти де я засвідчений що маю рік стажу по доручення чи можуть бути якісь проблеми у ДАІ? При відкриті категорій. Дякую

 152. Екатерина on Січень 13th, 2016 at 11:42

  Шановний Стас, проблем не повинно бути.

 153. Андрій on Січень 13th, 2016 at 18:40

  З 1997 року маю відкриту категорію В. Хочу купити мотоколяску, яка підпадає підкатегорію В1. Чи зможу нею керувати в моєму випадку? Чи потрібні з моєї сторони якісь дії для уникнення порушення законодавства?

 154. Екатерина on Січень 14th, 2016 at 11:50

  Доброго дня, Андрію! Посвідчення водія, які були видані до набрання чинності Законом України від 24 вересня 2008 року N 586-VI ( 586-17 ) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, можуть бути обміняні на нові згідно з пунктом 2.24 цієї Інструкції. При цьому в нових посвідченнях водія проставляються категорії:
  A1, A – відповідає категорії A;

 155. Екатерина on Січень 18th, 2016 at 12:57

  Шановна Світлано, право на керування транспортними засобами категорій BE, C1E, CE, D1E і DE надається особам, які мають посвідчення водія категорій B, C1, C, D1 і D або кількох з них та безперервний річний стаж керування транспортними засобами категорії B, C1, C, D1, D, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та
  склали в Центрі практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів. Безперервний стаж керування транспортними засобами – керування транспортними засобами з максимально допустимою перервою не більше одного місяця.

 156. Вячеслав on Січень 27th, 2016 at 10:42

  Доброго дня, у мене відкрита категорія “А”, “В” з 2000 року. Був особистий автомобіль з 2008 по 2011 р. Можна відкрити категорію “С” і “Е” відразу.

 157. Роман on Січень 28th, 2016 at 08:34

  Водіям транспортних засобів категорій В, С1, С, D1 і D дозволяється керувати такими засобами з причепом, маса якого не перевищує 750 кг. А 750 кг мається на увазі пустого чи груженого прицепу???

 158. Екатерина on Січень 28th, 2016 at 09:16

  Вячеславе щодо Вашого питання, то право на керування транспортними засобами категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE надається особам, які мають посвідчення водія
  категорії В, С1, С, D1 і D або кількох з них та безперервний річний стаж керування транспортними засобами категорії В, С1, С, D1, D, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції практичний іспит з навичок керування составом транспортних
  засобів.

 159. Екатерина on Січень 28th, 2016 at 09:48

  Шановний Романе, водіям транспортних засобів категорій В, С1, С, D1 і D дозволяється керувати такими засобами також з причепом, повна !!! маса якого не перевищує 750 кілограмів.
  ПОВНА МАСА – максимально дозволена вага транспортного засобу в кілограмах (береться із технічної документації автомобіля), за винятком легкових автомобілів.

 160. Максим on Лютий 12th, 2016 at 12:21

  Доброго дня! Підскажіть будь ласка,на даний момент в мене не має водійського посвідчення. За час прохоження військової служби я пройшов підготовку в 2008 на посаду механік-водій,отримав посвідчення про присвоєння даної кваліфікації,на даній посаді маю стаж два роки,плюс ще майже рік під час мобілізації. Чи є в мене можливісь за цим фактом отримати посвідчення? І які ще для цього будуть потрібні документи? Дякую

 161. Екатерина on Лютий 15th, 2016 at 11:30

  Шановний Максиме, на право керування транспортними засобами категорій A1, A, B1, B, C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE видається єдине національне посвідчення водія , зразок якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.92 N 47 ( 47-92-п, 47а-92-п ) “Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів” (із змінами).
  Для отримання (обміну) посвідчень водія особи подають до Держававтоінспекції – :
  – паспорт або документ, що його замінює, з відміткою органу
  внутрішніх справ про реєстрацію місця проживання;
  – картку водія або довідку Центру про підтвердження факту
  видачі посвідчення водія;
  – свідоцтво про закінчення закладу (у разі отримання
  посвідчення водія вперше або відкриття в посвідченні водія вищої
  категорії);
  – оригінал та ксерокопію документів про зміну особистих даних
  особи (у разі зміни особою П.І.Б., року народження, місця
  народження тощо);
  – посвідчення водія (у разі наявності); { Абзац шостий пункту
  2.1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
  внутрішніх справ N 604 ( z1085-11 ) від 22.08.2011 }
  – рішення керівника управління (відділу) Державтоінспекції
  головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим,
  областях, містах Києві та Севастополі за місцем складання іспитів
  у Центрі про допуск до складення іспитів осіб, місце проживання
  яких зареєстроване на території інших
  адміністративно-територіальних одиниць, і довідка з підрозділу
  Державтоінспекції за місцем реєстрації проживання про
  непозбавлення права на керування транспортними засобами (у разі
  складання іспитів поза місцем реєстрації або місцем проживання);
  – документ, що підтверджує керування транспортним засобом (у
  разі потреби);
  – дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;
  – медичну довідку встановленого зразка про придатність до
  керування транспортним засобом відповідної категорії;
  – квитанції про сплату коштів за бланкову продукцію та послуги
  Державтоінспекції.

 162. БОГДАН on Лютий 18th, 2016 at 09:53

  Доброго дня.підкажіть будь ласка чи можу я отримати посвідчення водія категорії D, на основі таких наявних документів.:1.посвідчення водія категорії B видане 07.06.2010 року в республіці італія.2.довіреність на експлуатацію транспортного засобу видана 30.06.2011 року в Україні (дійсна до 30.06.2016 року).3.посвідчення водія категорії ВС видане в україні 22.08.2013 року.питання полягає в тому чи є в мене стаж водіння три роки який необхідний для отримання категорії D.

 163. Володимир on Лютий 22nd, 2016 at 20:18

  Доброго дня!підкажіть будь-ласка чи можу я відкрити кат. С,Д,Е якщо в мене довіреність на керування автомобілем була з 2010 до 2015 р. дякую.

 164. Екатерина on Лютий 23rd, 2016 at 11:05

  Доброго дня, можете, потрібно пройти відповідне навчання і здати іспити. Для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю,крім довіреності потрібні реєстраційними документами на такий транспортний засіб. Ознайомтеся з відповідним нормативно-правовим актом на http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/340-93-%D0%BF

 165. Екатерина on Лютий 23rd, 2016 at 12:18

  Шановний Богдане, відповідь на Ваше запитання знаходиться на http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/340-93-%D0%BF

 166. Любомир on Лютий 26th, 2016 at 12:51

  Доброго дня, у мене водійське посвідчення категорія С старе. і його потрібно міняти. Таке питання якщо я пройшов курс навчання в автошколі на категорії А і В то скільки ще буде коштувати щоб я получив нове посвідчення уже з трьома категоріями

 167. Екатерина on Лютий 29th, 2016 at 14:58

  Шановний Любомир, звертайтеся в ДАЇ, в 2015 р. – коштувало 224,00 грн.

 168. Андрій on Лютий 29th, 2016 at 20:01

  Доброго дня, у мене водійське посвідчення категорія В1 В С1 С D1 D можу я керувати транспортними засобами категоріі А1 А посвідчення видано 07.09. 2011

 169. Екатерина on Березень 1st, 2016 at 11:17

  Доброго дня, Андрію. Ні, не можете, потрібно відкрити дані категорії.

 170. Андрій on Березень 1st, 2016 at 22:27

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка я маю категорію В1 чи маю я право керувати двоколісним мотоциклом якій має двигун з робочим об’ємом більше 50 куб.см

 171. Вячеслав on Березень 11th, 2016 at 16:31

  Доброго дня!маю посвідчення водія з категоріями В і С,але хочу відкрити категорію Е.працював водієм 3 роки що підтвержено записом в трудовій книжці(звільнився 10.03.16)!через 1день(11.03.16) подаю документи для проходження навчання на категорію Е,але мені відмовляють тому що запису в трудовій книжці не достатньо!чому саме так і що посовітуєте зробити в данній ситуації?дякую!

 172. Екатерина on Березень 14th, 2016 at 09:23

  Шановний Вячеславе, потрібно прочитати даний запис в трудовій книжці, щоб зрозуміти що там не так. Зв’яжіться з нами по тел.067-364-33-77, ми Вас проконсультуємо.

 173. Володимир on Березень 14th, 2016 at 14:30

  Добрий день!
  В мене відкриті категорії В, С, D, Е, чи можу керувати ТЗ категорій В1, C1, D1?
  Дякую!

 174. Альона on Березень 14th, 2016 at 14:43

  Добрый день подскажите пожалуйста я получила водительские права 04.03.2008год у меня категория А и В,я купила себе мопед в тех паспорт написано 49 куб.я имею права ездить на нём с категорий А или обязательно мне открыть категорию А 1.подскажите что надо делать чтоб открыть А1

 175. Екатерина on Березень 16th, 2016 at 15:35

  Шановна Альона. Ви маєте право їздити на мопеді. Крім того, Ви маєте можливість обміняти наявне у Вас посвідчення на нове, де власне зазначатиметься і категорія А1.

 176. Екатерина on Березень 16th, 2016 at 15:36

  Шановний Володимире, це все залежить від дати отримання водійських прав.

 177. Сергій on Березень 18th, 2016 at 15:46

  Добрий день я маю посвідчення категорії С1 отримані 2016р чи маю я право керувати автомобілем категорії В з цим посвідченням

 178. Екатерина on Березень 21st, 2016 at 09:03

  Шановний Сергію, у Вашому посвідченні чітко прописано категорії автомобілів, якими Ви маєте право керувати. Якщо нема “В”, то повинні пройти відповідний курс у автошколі та здати іспит в ДАЇ.

 179. Роман on Березень 22nd, 2016 at 21:56

  Доброго вечора.Підскажіть будь-ласка які категорії та водійський стаж потрібні для влаштування на посаду водія швидкої допомоги.А також чи водйський стаж має бути обовязково вказаний у трудовій книжці чи достатньо бути власником транспортного засобу9легкового автомобіля)?

 180. Екатерина on Березень 23rd, 2016 at 11:19

  Шановний Романе, є Примірне положення про водія виїзної бригади станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, де визначенні вимоги до водія,його права та обов’язки. Про умови надання консультації можете дізнатися за тел. 067-364-33-77

 181. Екатерина on Березень 23rd, 2016 at 11:21

  Шановний Романе, є Примірне положення про водія виїзної бригади станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, де визначенні вимоги до водія,його права та обов’язки. Будь ласка, замовляйте консультацію з Вашого питання. Про умови надання консультації можете дізнатися за тел. 067-364-33-77

 182. Роман on Березень 26th, 2016 at 08:38

  доброго дня допоможіть будь ласка я маю права категорії в с с1 з 17.10,2009р хочу відкрити категорію А чи потрібно буде мені здавати теоретичний екзамен?

 183. Богдан on Березень 27th, 2016 at 20:52

  Доброго дня. в мене категорія В, В1 , і техпаспорт на легкове авто 5 років. Хочу відкрити категорію СЕ, чи достатнь цього і підготовчих курсів для отримання данної категорії, чи спочатку потрібно отримати категорію С і рік досвіду ?

 184. Екатерина on Березень 28th, 2016 at 13:24

  Шановний Романе, для відкриття нижчих категорій особа подає до реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції довідки про проходження двадцятигодинних курсів навчання керуванню на відповідному транспортному засобі у закладах з підготовки водіїв, підтвердження керування транспортним засобом протягом останніх 12 місяців за однією з відкритих категорій та складає практичний іспит з керування на транспортному засобі нижчої категорії. Можливе одночасне відкриття двох або більше нижчих категорій за наявності відповідних довідок, виданих закладами з підготовки водіїв, та складення практичних іспитів за кожною з таких
  категорій.
  Нижчими категоріями вважаються: А – до В1, В, С1, С, D1, D; А1 – до категорії А, В1, В, С1, С, D1, D.
  Якщо особа не керує транспортним засобом протягом останніх 12 місяців, відкриття нижчих категорій здійснюється після складення теоретичного та практичного іспитів.

 185. Екатерина on Березень 28th, 2016 at 14:01

  Доброго дня, Богдане. Позначення СЕ вказує на право водія керувати транспортом з причепом в рамках категорії С. Для відкриття категорій СЕ необхідний безперервний річний стаж керування транспортними засобами категорії С. Потім потрібно пройти навчання та здати іспит.

 186. Артем on Березень 28th, 2016 at 16:53

  Доброго дня
  Скажіть будь-ласка які документи потрібнідля вступу до автошколи на категорії А і А1 якщо мені ще 15 років, а паспорта ще немає!? Він буде через 20 днів, але на момент здачі іспитів у ДАІ він буде!

 187. Екатерина on Березень 29th, 2016 at 14:36

  Шановний Артеме, кожна автошкола самостійно визначає перелік документів, які подаються при вступі в таку школу. Зазвичай це: заява на ім’я керівника такого закладу або філії із зазначенням місця проживання та категорії транспортного засобу, право на керування яким особа бажає отримати;копія паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус;медична довідка встановленого зразка;кольорові фотокартки.

 188. Александр on Березень 30th, 2016 at 08:07

  Здравствуйте. Имею категории В1. В. С1. С. D1. D. CE. Объясните пожалуйста, каким максимальным прицепом имею право пользоваться на а/м, масса которого 2010 кг, полная масса 2710 кг (джип)? Спасибо!

 189. Екатерина on Березень 30th, 2016 at 11:18

  Шановний Олександре, платну консультацію по Вашому питанню замовляйте по тел. 067-364-33-77

 190. Володимир on Березень 30th, 2016 at 16:42

  Мені 20 . В наявності категорія В С. Коли можна відкрити категорію D, і що для цього потрібно?

 191. Екатерина on Березень 31st, 2016 at 08:18

  Доброго дня, Володимире. Право на керування транспортними засобами категорії D надається особам, які досягли двадцятиоднорічного віку. Крім того, потрібне підтвердження безперервного стажу керування транспортним засобом будь-якої з перерахованих категорій – В, С1, С – 3 роки.

 192. Олександр on Квітень 5th, 2016 at 14:35

  Добрий день. Щойно відкрив категорію D, а вже вдома помітив, що D1 мені не відкрили. Як я розумію, автобусами до 3,5 тон я не маю права керувати. Питання: яким в моєму випадку буде процес відкриття категорії D1 (що мені потрібно робити)?

 193. Олександр on Квітень 5th, 2016 at 14:37

  … тобто автобусами до 16-и місць, перепрошую.

 194. Екатерина on Квітень 6th, 2016 at 08:13

  Доброго дня, Олександре. Нижчою категорією до категорії D є D1.
  Відповідно до норм Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія посвідчення водія з відкриттям нижчих категорій може бути видано особам після надання ними до Центру довідки про проходження 20-годинного курсу навчання керування відповідним транспортним засобом у закладі, документів, що підтверджують факт керування транспортним засобом протягом останніх 12 місяців за однією з діючих категорій, та складання іспитів з керування транспортним засобом відповідної нижчої категорії.
  Якщо особи не керували транспортним засобом протягом останніх 12 місяців (а Ви щойно відкрили категорію D!!!),відкриття нижчих категорій здійснюється після складання іспитів із знань Правил дорожнього руху та навичок керування транспортними засобами за кожною з категорій транспортних засобів, що відкриваються.

 195. Вікторія on Травень 6th, 2016 at 10:17

  Добрий день. Підкажіть будь ласка. Я отримала свідоцтво про закінчення закладу з підготовки водіїїв транспортних засобів 25.05.2015 року протягом якого часу мені потрібно здати іспит в ДАІ щоб отримати права. Протягом одного року чи ні?

 196. Екатерина on Травень 6th, 2016 at 15:43

  Шановна Вікторія, “якщо особа з будь-яких причин не склала іспити в сервісному центрі МВС, видане свідоцтво про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів вважається дійсним протягом 10 років з дня закінчення закладу”.

 197. юрій on Травень 14th, 2016 at 15:48

  Скажіть будь ласка маючи відкриту категорію D ,чи маю я право на керування тр.засобом якій належить до категорії D1

 198. Екатерина on Травень 16th, 2016 at 08:30

  Доброго дня, Юрію. Ні, не маєте право. Потрібно відкрити категорію Д1.

 199. Вікторія on Травень 17th, 2016 at 16:33

  Доброго дня, вибачте це навіть, яякщо я документи не подала у ДАІ і ще жодного разу не намагалася здати? Шановна Вікторія, “якщо особа з будь-яких причин не склала іспити в сервісному центрі МВС, видане свідоцтво про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів вважається дійсним протягом 10 років з дня закінчення закладуе

 200. Коля on Травень 22nd, 2016 at 01:58

  Доброго дня!!! Я маю категорію Б, що потрібно щоб відкрити А????

 201. Екатерина on Травень 23rd, 2016 at 09:27

  Доброго дня, Миколо. Для відкриття нижчих категорій (А нижча В) особа подає до реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції довідки про проходження двадцятигодинних курсів навчання керуванню на відповідному транспортному засобі у закладах з підготовки водіїв, підтвердження керування транспортним засобом протягом останніх 12 місяців за однією з відкритих категорій та складає практичний іспит з керування на транспортному засобі нижчої категорії. Можливе одночасне відкриття двох або більше нижчих категорій за наявності відповідних довідок, виданих закладами з підготовки водіїв, та складення практичних іспитів за кожною з таких категорій. Якщо особа не керує транспортним засобом протягом останніх 12 місяців, відкриття нижчих категорій здійснюється після складення теоретичного та практичного іспитів.

 202. Руслан on Червень 1st, 2016 at 21:19

  Доброго вечора, я маю посвідчення категорії B1B, C1C, CE як мені отримати категорію А1А. Чи потрібно здавати екзамен у ДАІ і проходити навчання у автошколі?

 203. Екатерина on Червень 6th, 2016 at 16:08

  Так, Руслане.

 204. сергій on Червень 9th, 2016 at 17:46

  маю категорію В і В1 тобто маю право керувати мотоциклом з коляскою, а мотоциклом без коляски?

 205. Михайло on Червень 13th, 2016 at 10:52

  Доброго дня. скажіть будь ласка якщо я отримав права категорії C 24.02.16 і пройшов у автошколі 20 годинну перепідготовку 17.05.16 на категорію А .В . Мені потрібно буде здавати у ДАІ лише практичне (водіння) чи і теоритичне (іспит за компютером)?

 206. Михайло on Червень 13th, 2016 at 10:57

  Доброго дня. скажіть будь ласка якщо я отримав категорію С 24.02.16 і пройшов 20 годинну перепідготовку на категорію А.В 17.05.16 Мені доведеться здавати у ДАІ лише водіння чи і теоретичний іспит

 207. Екатерина on Червень 13th, 2016 at 15:02

  Шановний Сергію, наявна у Вас категорія В не дає право керувати мотоциклом. В залежності від певних параметрів мотоциклу, потрібно відкривати категорію А, якщо
  у Вас мотоцикл, у тому числі з боковим причепом, чи інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 куб. сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше.

 208. Екатерина on Червень 13th, 2016 at 15:16

  Шановний Михайло, дійсно для відкриття нижчих категорій водій повинен закінчити 20-годинний курс навчання з практичного керування відповідним транспортним засобом. Посвідчення водія на право керування транспортними засобами категорій А1, А, В1, В, С1, С, D1 і D видаються особам, які склали в сервісному центрі МВС теоретичний і практичний іспити.

 209. Михайло on Червень 13th, 2016 at 20:23

  тобто я так зрозумів маючи категорію C мені не потрібно здавати теоретичний іспит ще раз? дякую за відповідь

 210. Екатерина on Червень 14th, 2016 at 10:37

  Потрібно здавати і теорію, і практику.

 211. Анна on Червень 14th, 2016 at 18:31

  Чи може водій з категорією прав D водити автобуси з кількістю пасажирів до 16 чоловік ???

 212. Екатерина on Червень 21st, 2016 at 09:09

  Доброго дня, потрібна категорія D1.

 213. Serg on Червень 21st, 2016 at 13:12

  Доброго дня! У 2014 році я отримав права категорії В і С, тепер щоб відкрити категорію ВЕ (для керування легковим авто із лаветою) мені потрібно заново пройти курс навчання в автошколі?

 214. Екатерина on Червень 23rd, 2016 at 11:22

  Шановний Сергію, потрібно пройти перепідготовку та скласти практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів.

 215. Максим on Червень 24th, 2016 at 13:35

  Добрий день! Цього року я закінчив школу, у школі я навчався і склав іспит з навичок керування ТЗ категорії С1.За 4-и місяці мені виповниться 18р., чи можу я в ДАІ здавати і отримати права на дві категорії (С1 І В)? Дякую.

 216. Екатерина on Червень 29th, 2016 at 11:17

  Доброго дня, Максиме. Відповідно до Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія зі змінами від 27.04.2016 р. до складання іспитів у ТСЦ МВС для отримання посвідчення водія по категоріям С1 та В допускаються особи, які досягли 18-го віку.

 217. володимир on Липень 14th, 2016 at 15:14

  доброго дня, чи я маю право керувати скутером до 50 куб.см. маючи права категорії В видані 1993 році.

 218. Екатерина on Липень 19th, 2016 at 15:18

  Доброго дня, Володимире!Ні, на жаль, такого права Ви не маєте. Вам потрібна категорія А1.

 219. Богдан on Липень 20th, 2016 at 16:23

  Доброго дня!
  Я маю посвідчення водія з відкритими категоріями В та С з 04.05.2000 року. Хочу отримати права категорії СЕ.
  Чи потрібно мати підтверджений водійський стаж, і чи потрібне авто на момент здачі іспитів? У мене був автомобіль офіційнно зареєстрований на мене з 2012 по 2015 рік.

 220. Екатерина on Липень 21st, 2016 at 10:28

  Шановний Богдане, необхідний водійський стаж маєте, залишилося пройти перепідготовку та скласти в ТСЦ МВС практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів.

 221. Богдан on Липень 25th, 2016 at 10:17

  В мене є необхідний водійський стаж, проблема в тому, що в школі водіїв в мене вимагають безперервного стажу до моменту вступу на навчання. І мене цікавить чи потрібний цей безперервний стаж?
  А підтвердженням стажу є наявність техпаспорту на автомобіль. В мене зараз автомобіля офіційно зареєстрованого на мене не має. У мене був офіційно зареєстрований на мене автомобіль з 2012 по 2015 рік.
  Чи маю я право згідно закону навчатись на категорію СЕ?

 222. Юрій on Липень 28th, 2016 at 11:26

  Доброго дня! У мене мотоцикл МТ-10 з коляскою. Яка потрібна категорія прав.

 223. Екатерина on Липень 28th, 2016 at 13:40

  Доброго дня, Юрію. Потрібна категорія В1.

 224. Влад on Серпень 8th, 2016 at 09:47

  Чи можу я в 17 років їздити легковою машиною після закінчення автошколи, якщо біля сидітиме водій машини із 25 річним досвідом?

 225. Екатерина on Серпень 8th, 2016 at 12:01

  Ні.

 226. Юрій on Серпень 10th, 2016 at 16:49

  Доброго дня, підкажіть будь ласка. Маю відкриті категорії B i C, чи можу я відкрити СЕ. І який порядок відкриття. Дякую

 227. Екатерина on Серпень 11th, 2016 at 13:59

  Право на керування транспортними засобами категорій BE, C1E, CE, D1E і DE надається особам, які мають посвідчення водія категорій B, C1, C, D1 і D або кількох з них та безперервний річний стаж керування транспортними засобами категорії B, C1, C, D1, D, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали в ТСЦ МВС практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів.

  Безперервний стаж керування транспортними засобами – керування транспортними засобами з максимально допустимою перервою не більше одного місяця.

  Документами, які підтверджують факт керування транспортними засобами, можуть бути:

  для осіб, що працюють водіями, – витяг з трудової книжки або довідка з місця роботи із зазначенням дати наказу про призначення особи на посаду, дати, з якої така особа працює водієм, марки закріпленого транспортного засобу і його номерного знака. Витяг із трудової книжки або довідка з місця роботи засвідчується підписом посадової особи підприємства і скріплюється печаткою;

  для осіб, які керують власним транспортним засобом, – реєстраційні документи на такий транспортний засіб;

  для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю, – реєстраційні документи на такий транспортний засіб та документи, що надають право на керування ним.

 228. Андрій on Серпень 22nd, 2016 at 19:12

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка.отримав посвідченя місяць назат(категорія в,с1)що потрібно для того щоб відкрити категорію с?,скільки коштує?і чи потрібно повторно здавати правила?

 229. Назар on Серпень 22nd, 2016 at 21:02

  в мене категорія В скажіть мені потрібно вчитись повторно на С

 230. Екатерина on Серпень 31st, 2016 at 10:02

  Шановний Андрію, отримання водійських прав складається з наступних етапів: навчання в автошколі; складання іспитів у ДАІ (теоретичний та практичний); власне отримання прав. В свою чергу, навчання в автошколі складається з теоретичного та практичниго блоків. Лише для відкриття нижчих категорій водій повинен закінчити 20-годинний курс навчання з практичного керування відповідним транспортним засобом. В,С1 – нижчі категорії відносно С, тому потрібно пройти всі вказані вище етапи. Про вартість навчання потрібно дізнаватися в автошколі.

 231. Екатерина on Серпень 31st, 2016 at 10:03

  Доброго дня, Назаре. Так, потрібно.

 232. Валентина on Вересень 8th, 2016 at 08:05

  Добрий ранок. Скажіть будь- ласка , безперервний стаж водіння повинен бути на даний період отримання категорії?,чи взагалі що був набутий? Дякую

 233. Екатерина on Вересень 8th, 2016 at 10:05

  Доброго дня, Валентино. Безперевний стаж визначеної тривалості вимагається для керування транспортними засобами певних категорій до перепідготовки. Наприклад, для керування транспортними засобами категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE надається особам, які мають посвідчення водія категорії В, С1, С, D1 і D або кількох з них та безперервний річний стаж керування транспортними засобами категорії В, С1, С, D1, D, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів. При цьому, безперервний стаж керування транспортним засобом — керування транспортним засобом з максимально допустимою перервою, що не перевищує одного місяця, а перепідготовка водіїв — забезпечення закладами, які здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, одержання громадянами, що мають посвідчення водія, додаткових знань і навичок для допуску їх до керування транспортними засобами інших категорій.

 234. Михайло on Вересень 11th, 2016 at 16:46

  Доброго дня! Є відкриті категорії A,B,C у 2004 році. Скажіть будь-ласка, які потрібно відкрити категорії для керування фури?

 235. Екатерина on Вересень 12th, 2016 at 09:22

  Шановний Михайло, Вам необхідно мати права категорії “СЕ” або “С1Е”, залежно від маси транспортного засобу.

 236. Валерій on Вересень 19th, 2016 at 08:50

  Доброго дня.
  Скажіть будь ласка я отримав права категорії С в 2005 році . но уже некерував транспортним засобом десь 3 роки. Що мені потрібно зробити щоб відкрити категорії А1 А В В1. Щиро вдячний.

 237. Анастасїя on Вересень 19th, 2016 at 18:03

  В мене категорія Б (2003 р.). Хочу отримати А. Чи треба при складанні іспиту на керування А знову складати теорію та практику Б? Кажуть, що треба пвдтвердити факт керування за останній рік, а якщо я не вписана в техпаспорт авто, як це зробити?
  Дякую

 238. Екатерина on Вересень 20th, 2016 at 09:12

  Шановна Анастасіє, документами, які підтверджують факт керування транспортними засобами, для осіб, які керують власним транспортним засобом, – реєстраційні документи на такий транспортний засіб; для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю, – реєстраційні документи на такий транспортний засіб та документи, що надають право на керування ним. Якщо особи не керували транспортним засобом протягом останніх 12 місяців, відкриття нижчих категорій здійснюється після складання іспитів із знань Правил дорожнього руху та навичок керування транспортними засобами за кожною з категорій транспортних засобів, що відкриваються.

 239. Екатерина on Вересень 20th, 2016 at 09:13

  Шановний Валерію, якщо особи не керували транспортним засобом протягом останніх 12 місяців, відкриття нижчих категорій здійснюється після складання іспитів із знань Правил дорожнього руху та навичок керування транспортними засобами за кожною з категорій транспортних засобів, що відкриваються.

 240. Михайло on Вересень 20th, 2016 at 14:07

  Доброго тдня я маю категорію B і хочу ще зробити А і С що для того потрібно і куди звертатись?І скіль це приблизно буде коштувати?

 241. Екатерина on Вересень 20th, 2016 at 14:43

  Шановний Михайло, вартість та умови навчання дізнавайтеся в автошколі. Іншу інформацію знаходьте в коментарях до даної статті або замовляйте консультацію за тел. 067-364-33-77

 242. Мария on Вересень 20th, 2016 at 22:29

  Доброго вечора, скажіть ,будь ласка,чи можна отртмати водійські права шістнадцятирічному ,коли він набув повної дієздатності(емансипація)?

 243. Мария on Вересень 20th, 2016 at 22:31

  B категорії

 244. Екатерина on Вересень 21st, 2016 at 07:42

  Шановна Маріє,особа отримати водійські права категорії В може лише після досягнення нею 18-річного віку.

 245. александр on Жовтень 9th, 2016 at 19:26

  у меня есть категория в могу ли я пойти учиться сразу на категорию се

 246. Віктор on Жовтень 12th, 2016 at 12:40

  Доброго дня. Скажіть, будь ласка, якщо я склав іспит з ПДР в МРЕО у Вінниці, можу я здати водіння в Києві? Дякую

 247. Ірина on Жовтень 18th, 2016 at 17:39

  Доброго дня. Скажіть , будь ласка, в мене є водійські права по категорії В півтора року. Отримала нещодавно категорію С. Транспортний засіб на мене не оформлений. Доручення відмінили, тобто вони згідно закону не є дійсними. Я хочу подати документи на категорію СЕ?. Всі пишуть про стаж 1 рік. Але в мене є права. яким півтора року.- це ж і є документ, що підтверджує безпосередньо стаж. Адже доручення теж можна покласти на полицю і не їздити на автомобілі, як і права. Поясніть, будь ласка. Я знаходила інформацію, що права є документом, підтверджуючим стаж водія

 248. Екатерина on Жовтень 19th, 2016 at 08:47

  Доброго дня, Ірино.Право на керування транспортними засобами категорій BE, C1E, CE, D1E і DE надається особам, які мають посвідчення водія категорій B, C1, C, D1 і D або кількох з них та безперервний річний стаж керування транспортними засобами категорії B, C1, C, D1, D, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали в ТСЦ МВС практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів (п.2.4 Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія).
  Документом, що підтверджує керування транспортним засобом, може бути:
  - для осіб, які працюють водіями, – витяг з трудової книжки або довідка з місця роботи із зазначенням дати наказу про призначення особи на посаду, дати, з якої особа працює водієм, марки закріпленого транспортного засобу та його номерного знака. Витяг з трудової книжки, або довідка з місця роботи засвідчується підписом посадової особи підприємства і печаткою.
  - для осіб, які керують власним транспортним засобом, – реєстраційні документи на транспортний засіб;
  - для осіб, які керують транспортними засобами, які не є їх власністю, – реєстраційні документи на транспортний засіб та документи, які надають право на керування ними.
  Відповідно до ст.15 ЗУ “Про дорожній рух” право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії.

 249. Екатерина on Жовтень 19th, 2016 at 10:48

  Шановний Вікторе, відповідно п. 1.3. Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія посвідчення водія видається особам за умови, що вони не мають медичних протипоказань, закінчили підготовку, перепідготовку водіїв транспортних засобів за відповідними програмами в акредитованих Головним сервісним центром МВС закладах, про що отримали свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв, склали іспити в територіальних сервісних центрах МВС, на території обслуговування яких зареєстровані за місцем проживання. Виходячи із вищевказаної постанови, не є можливим складання іспитів (теоретичного та практичного) в різних закладах.

 250. Екатерина on Жовтень 19th, 2016 at 13:16

  Шановний Олександре,право на керування транспортними засобами категорій BE, C1E, CE, D1E і DE надається особам, які мають посвідчення водія категорій B, C1, C, D1 і D або кількох з них та безперервний річний стаж керування транспортними засобами категорії B, C1, C, D1, D, пройшли перепідготовку за встановленими програмами та склали в ТСЦ МВС практичний іспит з навичок керування составом транспортних засобів.

 251. ВІТАЛІЙ on Жовтень 20th, 2016 at 19:33

  Доброго дня. мав відкриті категорії B1,B, C1,C, D1,D, сьогодні получив CE. То значить шо С1Е, не маю права керувати? І як можу відкрити ВЕ.?

 252. Ірина on Жовтень 22nd, 2016 at 18:00

  Доброго дня. Скажіть будь ласка. чому в МРЕО України посвідчення водія не є документом. підтверджуючим стаж водія? У них внутрішні свої закони чи є підзаконні акти?

 253. Екатерина on Жовтень 24th, 2016 at 07:40

  Шановна Ірино, перегляньте коментарі до даної статті, в них є посилання на нормативно-правові акти.

 254. Екатерина on Жовтень 24th, 2016 at 09:47

  Шановний Віталію, відкриття категорії ВЕ аналогічне відкриттю категорії СЕ (стаж на основній категорії не менше 1 року; навчання, іспити).

 255. Валерій on Жовтень 28th, 2016 at 18:56

  З якого часу розпочинається водійській стаж.посаідчення отримав у 1989р і до даного часу.

 256. Валерій on Жовтень 29th, 2016 at 01:51

  Сталась така ситуація:маю посвідчення водія з1989р кат.В.С.через 10днів здав на кат.А вчився в автошколи 7місяців на дві категорії.Потім працював на легковому авто 3місяці,перейшов на грузавтоКраз 256б через рік Белаз працював в кар’єрі,потім Газ53,Зіл130водовоз Луаз,Москвич,Краз бортовий,Зіл130бортовий,з2006року офіційно не працював,але купив власне авто “бус” в2011році здав кат Е прицепи.В цьому році влаштувався на пожежну ,економіст сказала що в мене перерваний водійській стаж 10років,хоча в мене власне авто,і оплата за 2клас у розмірі 10%до окладу в 1450гр нараховувати не будуть,поясніть що таке водійській стаж,і що таке загальний водійській стаж ,який зараховується для нарахування пенсії.Буду вдячний за відповідь.

 257. Екатерина on Жовтень 31st, 2016 at 10:33

  Шановний Валерію, класи (зростання за значущістю: ІІІ — найнижчий, ІІ — середній, І — найвищий) — це критерій оцінки рівня професійної майстерності водіїв. Вони залежать від складності управління транспортними засобами, професійної підготовки та досвіду (стажу) роботи водія.

  Підприємства, установи, організації відповідно до статті 97 Кодексу законів про працю України та статті 15 Закону України «Про оплату праці» самостійно у колективному договорі встановлюють форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород, інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат. При цьому роботодавці повинні дотримуватися норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною і галузевими (регіональними) угодами.

  Генеральною угодою про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні 23 серпня 2016 року роки встановлено надбавку за класність водіям легкових і вантажних авто, автобусів таких розмірах: водіям ІІ класу – 10%, І — 25% встановленої тарифної ставки за відпрацьований водієм час (додаток 3).
  Для присвоєння II класу у посвідченні водія повинен бути дозвіл на керування транспортними засобами категорій “B”, “BE”, “C”, “CE” або “DE” (“D”), а також безперервний стаж роботи водієм III класу у даного суб’єкта господарювання – не менше трьох років.
  Для присвоєння I класу повинен бути дозвіл на керування транспортними засобами категорії “B”, “BE”, “C” “CE”, “D”, “DE”, а також безперервний стаж роботи водієм II класу у даного суб’єкта господарювання – не менше двох років.
  Присвоєння водіям I та II класів здійснюється відповідно до норм примітки зазначеної кваліфікаційної характеристики ( Випуск 69 “Автомобільний транспорт” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників ) та оформлюється наказом по підприємству із встановленням доплати за класність.
  Класність водіям присвоюється кваліфікаційною комісією на підприємстві під час кваліфікаційної атестації.
  Водійський стаж впливає на право керування певними категоріями транспортних засобів, отримання класності водія. Трудовий та страховий стаж враховується для призначення пенсії.

 258. Валерій on Листопад 1st, 2016 at 21:36

  Велике дякую пані Катерина за роз’яснення.

 259. ОЛЕГ on Листопад 4th, 2016 at 13:35

  привіт. подав документи на підвищення кваліфікації по категорії “СЕ” . маючи довіреність на авто є стаж 5 років водіння . але у мене ще вимагають плюс до довіреності копію реєстраційного талона якого у мене немає . чи дійсно потрібна копія реєстраційного талона коли є довіреність на авто ?

 260. Екатерина on Листопад 9th, 2016 at 12:55

  Доброго дня, Олеже. Для осіб, які керують транспортними засобами, що не є їх власністю, підтвердженням водійського стажу є реєстраційні документи на такий транспортний засіб та документи, що надають право на керування ним.

 261. Віталій on Листопад 10th, 2016 at 02:51

  Якщо в мене є права з категорією В і на мені зареєстрований транспортний засіб відповідної категорії більше 1 року, чи потрібно повторно здавати теоретичну частину екзамену для відкриття категорії А?

 262. Екатерина on Листопад 10th, 2016 at 09:50

  Віталіє, посвідчення водія з відкриттям нижчих категорій може бути видано особам після надання ними до Центру довідки про проходження 20-годинного курсу навчання керування відповідним транспортним засобом у закладі, документів, що підтверджують факт керування транспортним засобом протягом останніх 12 місяців за однією з діючих категорій, та складання іспитів з керування транспортним засобом відповідної нижчої категорії.

 263. Володя on Грудень 31st, 2017 at 11:07

  Доброго дня чи можна одночасно відкрити категорії D,D1.DE,D1E маючи відкритими категорії A,A1.B,B1.C,C1,C1E,CE,BE.?

 264. Володимир on Січень 24th, 2018 at 13:11

  які потрібно мати категорії для навчання на категорії Д1,Д ?

 265. Володимир on Січень 24th, 2018 at 13:23

  які потрібні категорії щоб подати документи на навчання на категорії Д1,Д ?

 266. Володимир on Березень 18th, 2018 at 08:41

  Добрий день підскажіть будь ласкав 2018 році закінчив автошколу на катC маю В з1993 хочу пройти курс на C1 після чого здати а сервісному центрі на кат С і С 1 зразу чи це можливо

Написати відповідь


− 2 = два