Кабмін обмежив термін дії водійських прав

Заміна посвідчень по закінченню терміну їх дії не передбачає повторної здачі іспитів з Правил дорожнього руху в ДАІ

Як повідомляє прес-служба ДАІ, Кабінет міністрів України своєю постановою N185 від 13 березня 2013 року вніс зміни до законодавства щодо терміну дії посвідчення водія.

Відтепер документи на право керування транспортними засобами категорій А, А1, В і В1, які були оформлені і видані після набрання чинності даної постанови, дійсні протягом двадцяти років з дати їх видачі. Решта категорії водійських посвідчень будуть дійсні протягом десяти років з моменту їх отримання.

Таким чином, 20 років будуть діяти наступні категорії прав: А1 – мопеди та моторолери, А – мотоцикли, В1 – квадроцикли, мотоцикли з боковим причепом та мотоколяски, В – легкові автомобілі.

Під десятирічне обмеження підпадають: С1 – вантажівки повною масою від 3 500 до 7 500 кг, С – вантажівки з дозволеною повною масою понад 7500 кг, D1 – автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16, D – автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, перевищує 16, Т – трамваї.

Заміна посвідчень по закінченню терміну їх дії не передбачає повторної здачі іспитів з Правил дорожнього руху в ДАІ.

Документи, видані до набуття чинності цієї постанови, діють протягом строку, на який вони були видані.

Нагадаємо, раніше в ДАІ повідомили автолюбителям, що водійські посвідчення радянського зразка потрібно замінити до кінця поточного року – термін їх дії закінчується 1 січня 2014 року.

Для заміни водійських посвідчень старого зразка їх власникам необхідно подати до реєстраційно-екзаменаційного підрозділу ДАІ пакет необхідних документів:

- Паспорт або документ, що його замінює;

- Дві кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 см;

- Екзаменаційну картку водія;

- Медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування транспортним засобом відповідної категорії;

- Квитанцію про сплату коштів за бланкову продукцію та послуги Державтоінспекції.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

ЛIГАБiзнесIнформ

Стаття опублікована у вівторок, 02.04.2013, у категорії Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Коментарів: 2 на публікацію “Кабмін обмежив термін дії водійських прав”

  1. Ольга on Лютий 2nd, 2015 at 08:52

    Добрий день! Скажіть будь-ласка, чи можна оформити медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування транспортним засобом не по місцю реєстрації? Дякую

  2. Екатерина Данюк on Лютий 6th, 2015 at 16:12

    Доброго дня, Ольго. Медичні довідки щодо придатності до керування транспортним засобом видають заклади охорони здоров’я, затверджені наказами структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій, на основі попереднього медичного огляду, що проводиться спеціалістами медичної комісії. Дана комісія у своїй роботі керується наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.12.1999 року №299 «Перелік захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами». Обов’язковим залишається лабораторне обстеження водія, що вимагає загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, визначення групи крові та резус фактор, ЕКГ. На законодавчому рівні територіальних обмежень щодо видачі такої довідки не передбачено, проте при проведенні медичного огляду враховуються результати обов’язкового профілактичного наркологічного огляду особи та дані щодо перебування її на психіатричному обліку за місцем проживання.
    З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

Написати відповідь


п'ять + 9 =