“Самобуди” можна безкоштовно узаконити до кінця 2013 року – Укргосреестр

Державна реєстраційна служба в листі від 12.03.2013 надала роз’яснення щодо реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, побудоване до 1992 року.

У відомстві пояснили, що інспекції Держархбудконтролю до 31.12.2013 р. безкоштовно протягом 10 робочих днів приймають в експлуатацію об’єкти, побудовані без дозволу на виконання будівельних робіт. Строк, протягом якого проходить технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж, вважається з дня подачі заяви власниками (користувачами) земельних ділянок.

Під дану норму підпадають такі об’єкти, побудовані в період з 05.08.1992 р. до 12.03.2011 р.:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них;
  • громадські будівлі I і II категорій складності, будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.

Власникам об’єктів будівництва видається також право про готовність об’єкта до експлуатації.

Для проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно, побудоване до 05.08.1992 р., документом, який свідчить про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, є технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у вівторок, 02.04.2013, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


шість − = 0