Як довести, що податок на нерухомість обрахований неправильно?

Якщо вам прийшла квитанція сплати податку на нерухомість, але в ній виявилася завищена площа житла або податок нарахований на “пільгову” квартиру, ви як власник такої нерухомості можете оскаржити правильність розрахунків податківців.

Нагадаємо, що квитанції власники квартир і будинків, площею понад 120 м2 і 250 м2 відповідно, стали отримувати ще в середині квітня. Розсилка повинна бути завершена до червня, а погасити податок громадянин зобов’язаний по закінченню двох місяців з моменту отримання квитанції. Як вчинити тим, хто вирішив оскаржити дії податкових органів, якщо в платіжці виявилася завищена ставка податку? Однозначно, доводити свою правоту. Незважаючи на те, що податківці, як мінімум, три місяці розраховували, скільки і кому потрібно буде заплатити за своє житло, неправильних квитанцій досить багато.

При зміні власника нерухомості податок буде платить її новий власник

Багато експертів вже висловлюють своє невдоволення тим, що податок нараховується «авансом», тобто, кожен платник податків, що отримав квитанцію в період з 15 квітня по 1 червня, сплатить податок на нерухомість за весь 2013 рік. Обурення викликано тим, що власник може протягом року продати свою нерухомість, значно переплативши за неї податок. Ніхто дану переплату йому повертати не стане, а роз’яснення з даного питання податківцям ще тільки належить дати.

Якщо ви точно знаєте, що будете продавати свою квартиру або будинок, юристи радять одразу після отримання платіжки звернутися до податкової служби, щоб отримати відстрочку по сплаті податку. З точки зору законодавства, право на це має абсолютно кожна людина, яка може довести свою платоспроможність і обгрунтованість податкового боргу. Після того, як відбудеться угода купівлі-продажу, відповідні документи необхідно принести в податкову, тому що при переході права власності на житло іншій власнику всі зобов’язання по сплаті податку вже ляжуть на його плечі. Нарахування податку на нового власника почнеться з того місяця, коли ним було придбано житло.

Що робити, якщо в «листі щастя» завищена площа нерухомості?

Так платіжні квитанції в народі названі не даремно, адже досить часто на руки власники нерухомості отримують квитанції, в яких завищена площа житла, оподатковувана податком. У відповідь на це в податкових органах запевняють, що при пред’явленні документації, що свідчить, що площа завищена, платити за «перебір» власник не буде. Але тягнути з перерахунком не можна, точно також як і з роз’ясненням інших неоднозначних ситуацій, з якими може бути незгоден власник. При виникненні будь-яких непорозумінь, власник нерухомості повинен якомога швидше звернутися до податкових органів з метою звірки даних. Зробити це можна протягом двох місяців з моменту отримання неправильної квитанції.

Що робити, якщо податок нарахований не так на той об’єкт нерухомості?

За роз’ясненнями до податкової варто звернутися і в тому випадку, коли людина не згоден з тим, на який об’єкт був нарахований податок. Наприклад, за наявності квартири площею 70 м2 і двох будинків площею по 200 м2, об’єктом, звільненим від оподаткування, буде вважатися тільки один їх трьох. Виходить, що власникові вигідніше буде платити податок на квартиру, а податкова швидше за все нарахує його на будинок, так як його площа більша, відповідно, ставка податку буде вища. У даній ситуації, необхідно пам’ятати про те, що громадянин має право вибору, тобто, сам вирішує, за який об’єкт нерухомості він буде платити податок.

Податкові пільги

Відомо, що садові і дачні будиночки (один на людину) не повинні оподатковуватися, проте, тут важливо, як даний об’єкт нерухомості оформлений за документами, і де він знаходиться. Податок в обов’язковому порядку нарахують на будинок, якщо він знаходиться в селі і зареєстрований у сільській раді. Причому, на користь власника такого будинку не зіграють навіть ті обставини, що в ньому крім садового інвентарю немає більше нічого, навіть води і світла.

Крім іншого, податкова пільга надається багатодітним та прийомним сім’ям, де три і більше дітей. Ця пільга полягає в тому, що від податку звільняється квартира або будинок будь-якої площі. З квітня поточного року розглядається законопроект, щоб під цю пільгу підпадали власники таких об’єктів нерухомості, якими є сироти або діти без батьківської опіки.

Сrimealawyers.com

Стаття опублікована у середа, 15.05.2013, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять − 5 =

--


Календар публікацій

Травень 2013
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031