Кабмін затвердив податок з продажу другого вживаного транспортного засобу протягом одного року

Уряд затвердив порядок визначення середньоринкової вартості автомобілів, мотоциклів і мопедів з метою визначення доходу фізичних осіб від їх продажу (обміну) для подальшого оподаткування. Це закріплено постановою Кабміну №403 від 10 квітня 2013 року, опублікованими в офіційній пресі 11 червня.

Згідно з документом, що розраховується середньоринкова вартість залежить від терміну експлуатації транспортного засобу, а також країни-виробника (СНД або інші країни), а також пробігу та різниці між фактичним і нормативним середньорічним пробігом. При цьому средненорматівним річним пробігом для транспортних засобів виробництва країн СНД прийнято 22 тис. км, виробництва інших країн – 27 тис. км.

Виходячи з цих параметрів, розраховуються коригувальні коефіцієнти для визначення середньоринкової ціни.

У разі якщо фактичний середньорічний пробіг більше нормативного, середньоринкова вартість ТЗ зменшується, а якщо середньорічний пробіг нижче нормативного – збільшується.

Для транспортних засобів з терміном експлуатації до одного року, а також у разі різниці між фактичним і нормативним середньорічним пробігом в розмірі 2 тис. км, коефіцієнт не визначається.

Джерелом інформації про ціну нових транспортних засобів є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціну ідентичних або аналогічних транспортних засобів з урахуванням податків і зборів.

У документі наголошується, що у разі неможливості визначення ціни нового транспортного засобу в Україні, використовується інформація про його ціну в країнах-виробниках (імпортерах). При цьому ціна нового ТЗ визначається на рівні ціни в країнах-виробниках без урахування ПДВ цих країн, збільшеної на суму податків і зборів, які сплачуються у ході митного оформлення.

Крім того, у разі неможливості визначення ціни нового ТЗ перерахованими в документі методами допускається використання інформації про ціни нових ТЗ у спеціалізованих періодичних виданнях для продажів, комп’ютерних програмах та інтернеті.

Як повідомлялося, який набрав чинності з 1 січня 2013 року спрощеної порядком реєстрації транспортних засобів від податку на доходи фізосіб звільнений дохід від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного автомобіля (мотоцикла, мопеда).

У той же час база для оподаткування другий протягом року операції з відчуження ТЗ визначається за вибором платника податку: або на підставі незалежної оцінки, або виходячи з визначеної урядом середньоринкової ціни.

Юридичну правову допомогу Ви можете отримати у висококваліфікованих фахівців (юристів) юридичної фірми “Юріс-Консалт”

http://www.prostopravo.com.ua

Стаття опублікована у четвер, 13.06.2013, у категорії Податки, Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


5 × = двадцять

--


Календар публікацій

Червень 2013
П В С Ч П С Н
« Тра   Лип »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930