Державна фіскальна служба пояснила, з яких доходів сплачується військовий збір

Під збір підпадають тільки ті доходи по цивільно-правових договорах, що входять до фонду оплати праці.

Оподатковуванню військовим збором підлягають доходи, отримані по цивільно-правових договорах, зокрема по договорах підряду або про надання послуг, що підтверджені актами виконаних робіт, договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт/надання послуг яких підтверджені актами виконаних робіт (актами прийняття-передачі), на підставі чого здійснюється їх оплата.

Під цей збір підпадають тільки ті доходи по цивільно-правових договорах, які входять до фонду оплати праці. Про це йдеться в повідомленні Державної фіскальної служби.

Державна фіскальна служба (ДФС) уточнює, що військовим збором не обкладаються доходи, нараховані до 3 серпня 2014 року.

Крім того, військовий збір не накладається на грошову допомогу при вагітності й пологах, а також на доходи військовослужбовців.

ДФС нагадує: військовий збір є тимчасовим і діє з 3 серпня 2014 року до 1 січня 2015 року. Ставка збору становить 1,5 %.

За ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені) та адміністративна відповідальність.

Особи, які відповідно до Податкового Кодексу України мають статус податкових агентів, зобов’язані нести відповідальність у випадках, визначених ПКУ.

Статтею 127 ПКУ передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть  за собою накладення штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає  нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75% суми податку, що підлягає нарахуванню                      та/або сплаті до бюджету.  Зазначені штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку та виправляється в наступних податкових періодах протягом  податкового (звітного) року згідно з нормами ПКУ.

Крім того, відповідно до ст. 129 ПКУ у день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків – фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента нараховується пеня.

Зокрема, пеня нараховується із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків – фізичних осіб. Притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів з питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Крім того, неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при  неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою.

Стаття опублікована у четвер, 21.08.2014, у категорії Консалтинг, Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ шість = 14

--


Календар публікацій

Серпень 2014
П В С Ч П С Н
« Лип   Жов »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031