Оренда землі: є зміни

Законом про дерегуляцію бізнесу внесено суттєві зміни до Закону «Про оренду землі»

 Згідно зі змінами, внесеними Законом від 12.02.2015 р. № 191-VIII до Закону «Про оренду землі»:

 1) Не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди на це орендаря.

 2) Скорочено перелік істотних умов договору оренди землі. Тепер це лише:

об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);

строк дії договору оренди;

орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

 3) Об’єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту держреєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом.

 4) При передачі в оренду земельних ділянок сльгосппризначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може бути меншим ніж 7 років.

 5) Визначено, що орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.

 6) Орендна плата справляється у грошовій формі.

 За згодою сторін розрахунки щодо орендної плати за землю можуть здійснюватися у натуральній формі. При цьому розрахунок має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати.

 За земельні ділянки державної і комунальної власності розрахунки здійснюються виключно у грошовій формі.

 Джерело:

«Дебет-Кредит»

Стаття опублікована у середа, 08.04.2015, у категорії Договірне право, Земельні питання, Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять − 9 =

--


Календар публікацій

Квітень 2015
П В С Ч П С Н
« Бер   Тра »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930