Як дізнатися, на що йдуть гроші шкільних благодійних організацій

Батьки мають повне право знати, на що йдуть гроші, які збирають з них школи

“У нас в ліцеї була благодійна організація, в яку ми здавали гроші. На перших батьківських зборах цього навчального рокунам сказали терміново здатигроші, але БО виявилася зовсім іншою. Знайти якусь інформаціюпро неї в інтернеті не вдалося. Де можна дізнатися дані про благодійні організації, чим вони займаються, хто організатор і куди йдутьпожертвування?” — Євгенія К., м. Київ.

“БО набуває права і обов’язки юрособи з моменту її держреєстрації. Тому, знаючи найменування і/або код організації, можна отримати відомості про неї на сайті usr.minjust.gov.ua - адреса, контактні телефони, керівництво, перелік засновників, основні види діяльності організації і тощо.

Що стосується благодійних внесків у навчальних закладах, то відповідно до ЗУ “Про благодійну діяльність та благодійні організації”, педагогічні та науково-педагогічні працівники навчальних закладів не мають права безпосередньо збирати кошти. Прийом навчальними закладами благодійних внесків від фіз- і юросіб здійснюється виключно на добровільній основі, відповідно до Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юр. і фіз. осіб бюджетним установам і закладам освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, затвердженим Постановою Кабміну України №1222 від 04.08.2000 р, з обов’язковим оформленням відповідної документації та відображенням в бухобліку.

Кошти використовуються за призначенням, визначеним благодійниками (батьками), а якщо вони не визначили конкретні цілі використання коштів, це може зробити керівник навчального закладу.

Згідно з ч. 6 ст. 6 Закону України “Про благодійну діяльність та благодійні організації”, благодійники або уповноважені ними особи мають право здійснювати контроль цільового використання благодійної допомоги, у тому числі на користь третіх осіб. ч. 3 ст. 17 цього Закону встановлено, що інформація про структуру і розмір доходів і витрат благодійних організацій, а також умови використання їх активів для благодійної діяльності не є конфіденційною інформацією або комерційною таємницею. Таким чином, благодійники (батьки), які передали свої кошти в благодійну організацію, мають право отримувати звіт про їх використання, для чого необхідно звернутися безпосередньо в таку організацію”.

Джерело: http://ukr.segodnya.ua/politics/laws/kak-uznat-na-chto-uhodyat-dengi-shkolnyh-blagotvoritelnyh-organizaciy-654030.html

Стаття опублікована у п`ятниця, 16.10.2015, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 + вісім =

--


Календар публікацій

Жовтень 2015
П В С Ч П С Н
« Вер   Лис »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031