Розрахунок з працівником при звільненні: де, як і коли?

У разі письмової згоди працівника виплата зарплати при звільненні може проводитись через установи банків або поштовим переказом на вказаний ним рахунок (адресу)

Держпраці роз’яснило, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

У разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у визначені строки при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.

Згідно зі ст. 24 Закону про оплату праці, виплата заробітної плати здійснюється за місцем роботи. За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Отже, у разі виплати заробітної плати працівнику після його звільнення виплата заробітної плати проводиться:
за місцем роботи,
у разі наявності особистої письмової згоди працівника – через установи банків, поштовим переказом на вказаний ним рахунок (адресу), з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Джерело:
Державна інспекція України з питань праці

Стаття опублікована у п`ятниця, 30.10.2015, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 7 = двадцять вісім

--


Календар публікацій

Жовтень 2015
П В С Ч П С Н
« Вер   Лис »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031