Оподаткування спадщини

Звертаємо увагу на те, що за нульовою ставкою оподатковується:

а) вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, в тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї вважаються  такими, що відносяться до другого ступення споріднення);

б) вартість власності, зазначеної в підпунктах “а”, “б”, “ґ” пункту 174.1 цієї статті, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності, зазначеної в підпунктах “а”, “б” пункту 174.1, що успадковуються дитиною-інвалідом;

в) грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 – 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

Для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця резидента застосовуються ставки – 15 %  або 20 % (якщо вартість об’єкта спадщини перевищує  десятикратний розмір мінімальної заробітної плати).

Спадкоємці-нерезиденти зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Фізичні особи – резиденти,  які отримують спадщину від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості будь-якого об’єкта спадщини. Крім того, дані особи також сплачують військовий збір -1,5%.

При цьому з особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, і зазначається в річній податковій декларації, яку платник подає  за звітний податковий період до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку до контролюючого органу) до  1 травня року, наступного за звітним.

Стаття опублікована у вівторок, 08.12.2015, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Один коментар на публікацію “Оподаткування спадщини”

  1. микола on Грудень 23rd, 2015 at 10:43

    що робити коли неможливо отримати копії спадкової справи із зони АТО для оформлення спадщини

Написати відповідь


дев'ять − 1 =

--


Календар публікацій

Грудень 2015
П В С Ч П С Н
« Лис   Січ »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031