Яким чином громадяни можуть убезпечити своє право власності на землю, щоб згодом уникнути конфліктних ситуацій?

Для цього необхідно юридично правильно оформити угоду щодо її придбання та ретельно перевірити всі документи, які супроводжують угоду.

Передусім слід перевірити правовстановлюючі документи на ділянку — державний акт чи свідоцтво про право власності, а також повноваження продавця на відчуження ділянки. Якщо це власник, потрібно пересвідчитись у наявності згаданих правовстановлюючих документів, якщо представник продавця — чи є нотаріальна довіреність, якою передаються відповідні повноваження. Перевірці підлягають також документи, які мають супроводжувати акт на право власності: проект відведення землі або технічна документація, висновки державних органів про надання земельної ділянки, акт виносу меж земельної ділянки в натуру, правильність винесення меж у натурі (задля уникнення проблем з імовірною накладкою на частину чужої території).

Крім того, варто запитати у продавця довідку (витяг) про нормативну грошову оцінку землі й довідку з БТІ про відсутність на ділянці будівель і споруд. Інакше будуть потрібні додаткові документи на підтвердження наявності дозвільної та проектної документації на будівництво.

Також знадобиться кадастровий план для того, щоб установити наявність чи відсутність прав третіх осіб на користування ділянкою, адже при її переданні за договором купівлі-продажу від продавця до нового власника права і обов’язки третіх осіб можуть залишатися чинними у випадку застави, іпотеки, сервітуту, оренди та інших обтяжень.

При укладенні договору купівлі-продажу земельної ділянки слід також звернути увагу на наявність права спільної власності. Адже в такому випадку потрібна нотаріально засвідчена згода іншого співвласника чи другого з подружжя. І, звичайно, необхідно перевірити цільове призначення землі та його відповідність намірам покупця щодо використання ділянки.

Крім того, слід виключити вірогідність того, що земельна ділянка може бути вилучена для суспільних потреб згідно з будівельним генеральним планом, оскільки розмір компенсації після такого вилучення навряд чи буде відповідати ринковій вартості земельної ділянки та понесеним витратам. З’ясуванню підлягає й інформація про наявність інженерних мереж на ділянці та під нею, що може потягнути за собою заборону чи обмеження права на забудову.

Як бачимо, в процесі придбання землі існують досить важливі нюанси, уважне ставлення до яких убезпечить власника землі та збереже його майно. Тому раджу не нехтувати кваліфікованим юридичним супроводом угод щодо придбання нерухомого майна.

Автор: Алексей Писарев

Источник: Закон и Бизнес

Стаття опублікована у середа, 25.05.2016, у категорії Земельні питання, Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


5 − = два

--


Календар публікацій

Травень 2016
П В С Ч П С Н
« Кві   Чер »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031