Які документи потрібні для виїзду дитини за кордон?

У квітні 2015 припинено виготовлення проїзних документів дитини для виїзду за кордон, також Державна міграційна служба більше не надає такі послуги, як «вписання дитини в закордонний паспорт батьків» і «вклеювання фотографії дитини, яка досягла 5-ти років в закордонні паспорти батьків». Відтепер для виїзду за кордон з дитиною будь-якого віку, від народження, дитині потрібно оформити закордонний паспорт.У той же час, якщо у дитини є діючий проїзний документ, або він вписаний в закордонний паспорт одного з батьків, ви можете виїхати з України з дитиною за цими документами до закінчення терміну їх дії, але не пізніше 1 квітня 2018 року.

r0_j52t1RVM

Однак якщо дитина вписана в закордонний паспорт дорослого, але їй вже виповнилося 5 років, доведеться оформити дитині закордонний паспорт, оскільки вклеїти фотографію в батьківський паспорт вже не можна.

Як оформити закордонний паспорт для дитини

Паспорт для виїзду за кордон дитини майже нічим не відрізняється від паспорта дорослого. Тільки термін дії закордонного паспорта дитини від народження до 16 років становитиме 4 роки, а з 16 років, як і дорослого – 10 років. Крім того, сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється тільки з 12 років, з дозволу батьків.

Необхідні документи

Для отримання закордонного паспорта для дитини необхідно звернутися до підрозділу ДМСУ за місцем проживання та надати наступні документи:

Заява-анкета

Паспорт та ідентифікаційний код одного з батьків;

Паспорт громадянина України (якщо дитині виповнилося 16 років);

Свідоцтво про народження (для дітей до 16 років);

Документи з відміткою банку про здійснення обов’язкових платежів, або копія документа про звільнення від їх сплати;

Заява про відмову від паспорта з електронним носієм або про відмову від внесення інформації на цей носій (при необхідності);

Для дитини до 12 років – 2 кольорові фотографії 3,5х4,5 і одна фотографія 10Х15 для сканування і оцифровки зображення.

У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку і проживає з одним з батьків, заявник також подає оригінал або завірену в установленому порядку копію одного з таких документів:

свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або в разі оформлення паспорта в закордонній дипломатичній установі України – іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;

оригінал виписки з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч.1 ст. 135 Сімейного Кодексу України.

У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, які не досягли шістнадцятирічного віку, заявник також подає оригінал або завірену в установленому порядку копію одного з таких документів:

документа, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо);

договору про влаштування дитини до прийомної сім’ї;

договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;

рішення органів опіки і піклування про встановлення опіки (піклування);

рішення суду про встановлення опіки (піклування);

договору про патронат.

Вартість послуг

Державне мито – 170 грн., При терміновому оформленні (протягом 7 робочих днів) – 340 грн.

Державне мито не сплачується особами до 16 років.

Послуги, що надаються підрозділами ДМСУ – 87, 15 грн. При терміновому оформленні (протягом 7 робочих днів) – 174, 30 грн.

Вартість бланка з електронним чіпом – 304, 32 грн., Без електронного чіпа – 238, 32 грн.

Терміни оформлення паспорта

Закордонний паспорт оформлюється протягом 20 робочих днів, при терміновому оформленні – 7 робочих днів.

У разі виїзду за кордон на лікування, або в зв’язку зі смертю родича, який проживав за кордоном – 3 робочих дня. У разі виїзду за кордон дитини, яка усиновлена ​​іноземцями – 10 робочих днів.

Інші документи, необхідні для перетину кордону

Також варто пам’ятати, що виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ньому держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі осіб, уповноважених обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Виїзд дитини без нотаріально завіреної згоди іншого з батьків можливий в наступних випадках:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

в разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Автор: Катерина Гутгарц

Джерело: http://www.prostopravo.com.ua/

Стаття опублікована у понеділок, 25.07.2016, у категорії Сімейні відносини, Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− шість = 0

--


Календар публікацій

Липень 2016
П В С Ч П С Н
« Чер   Сер »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031