РОЗМІР АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ ЗБІЛЬШЕНО ТА ВИЗНАНО ВЛАСНІСТЮ ДИТИНИ

17.05.2017 року Верховною Радою України, у зв»язку з неврегульованістю низки питань, пов’язаних зі стягненням аліментів на дитину, неоднозначністю судової практики щодо застосування положень чинного законодавства, що призводить до обмеження прав осіб, на користь яких стягуються аліменти, в другому читанні прийнято законопроект №4928 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення захисту права дитини на належне утримання”.

Законом передбачено:

скорочення терміну розгляду судом справ про стягнення аліментів;

спрощення судового захисту прав одержувача аліментів;

перенесення тягаря доведення на платника аліментів;

визначено правовий режим аліментів як власності дитини.

У відповідності до закону, судом будуть враховуватися витрати платника аліментів, за якими останнім не доведено джерело походження коштів для їхнього фінансування, при визначенні розміру аліментів.

Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, має розпоряджатися аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання. Окрім того, вона має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до ЦКУ.

У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

Крім того, документом встановлюється стягнення аліментів в наказному провадженні на вимогу одного із батьків або інших законних представників дитини , разом з якими проживає дитина, у розмірі на одну дитину – чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку при визначенні розміру аліментів як частки від заробітку (доходу) матері, батька дитини, або в розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо заявлено вимогу про індексацію аліментів, призначених у фіксованій грошовій сумі.

При цьому мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного вікуРаніше мінімальний розмір аліментів на дитину становив 30% прожиткового мінімуму.

Цей закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

Джерело: сайт Верховної Ради України.

Стаття опублікована у четвер, 18.05.2017, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять × = 40

--


Календар публікацій

Травень 2017
П В С Ч П С Н
« Бер   Чер »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031