ПРИВАТИЗАЦІЯ КІМНАТ У ГУРТОЖИТКАХ

04 червня 2017 року набрав законної сили Закон України №1076 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”.

Сфера дії цього Закону поширюється на громадян та членів їхніх сімей, одиноких громадян, які не мають власного житла, не використали право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду, на правових підставах, визначених цим Законом, вселені у гуртожиток та фактично проживають у гуртожитку протягом тривалого часу.

При цьому не зможуть приватизувати кімнату у гуртожитку люди, які мешкають у гуртожитках тимчасового проживання – навчаються, перенавчаються, підвищують кваліфікацію або на деякий час поселилися у гуртожиток у зв’язку з роботою за контрактом.

Перепона на шляху до приватизації – проживання у гуртожитку без правових підстав.

Також у тексті закону прописано, що документ поширюється тільки на осіб, які мають або мали трудові відносини із підприємством чи організацією, яка надала право проживати у гуртожитку.

Даний закон розширює поняття “правові підстави проживання у гуртожитку”. Якщо раніше тільки спеціальний ордер розглядався, як єдина підстава для вселення до кімнати, то зараз вважається, що такий ордер є похідним документом та видається на підставі рішення про надання жилої площі.

Отже, згідно закону:

Користування кімнатою у гуртожитках на правових підставах підтверджує зазначений спеціальний ордер або договір найму кімнати, укладений на підставі спецордеру.

Проживання у гуртожитку на правових підставах підтверджує договір найму кімнати, якщо йдеться про відомчі гуртожитки державної та комунальної форми власності.

Якщо йдеться про гуртожитки колишніх державних і комунальних підприємств та організацій, що були включені до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі масової приватизації та корпоратизації:

до включення таких гуртожитків до статутних капіталів зазначених товариств та після передачі таких гуртожитків у комунальну власність – виключно договір найму кімнати, укладений на підставі спецордера,

після включення таких гуртожитків до статутних капіталів зазначених товариств до передачі таких гуртожитків у комунальну власність – договір найму кімнати на підставі спеціального ордера, або на підставі договору оренди житла (за умови, що мешканець гуртожитку або його сім’я були вселені у гуртожиток на підставі спеціального ордера та проживали у гуртожитку за договором найму жилого приміщення).

Стаття опублікована у четвер, 08.06.2017, у категорії Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


вісім + 7 =

--


Календар публікацій

Червень 2017
П В С Ч П С Н
« Тра   Лип »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930